Таг: Доналд Трамп

1 33 34 35350 / 350 НАПИСИ
ТРАМП ГИ ИСКОРИСТИ ТВРДЕЊАТА ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА БИЛ КЛИНТОН ДА ЈА НАПАДНЕ ХИЛАРИ

ТРАМП ГИ ИСКОРИСТИ ТВРДЕЊАТА ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА БИЛ КЛИНТОН ДА ЈА НАПАДНЕ ХИЛАРИ

Доналд Трамп ги бранеше неговите непристојни замерки за жените со жесток напад против Хилари Клинтон и нејзиниот сопруг за време на втората од трите п ...
ТРАМП НАЈАВИ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЗА КЛИНТОН И СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА СТАВИ ВО ЗАТВОР

ТРАМП НАЈАВИ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЗА КЛИНТОН И СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА СТАВИ ВО ЗАТВОР

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп за време на втората претседателска дебата најави дека ако стане претседател на САД ќе именува спе ...
ТРАМП ВО ОФАНЗИВА ПРЕД ДЕБАТАТА СО КЛИНТОН

ТРАМП ВО ОФАНЗИВА ПРЕД ДЕБАТАТА СО КЛИНТОН

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп и неговиот тим тргнаа во офанзива по серијата напади во врска со неговите непристојни коме ...
КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Поранешната државна срекретарка Кондолиза Рајс е последната од видните републиканци што ја повлече својата поддршка за кандидатот за претседател на СА ...
„ВИЛ И ГРЕЈС“ СЕ СОБРАА ПО 10 ГОДИНИ ВО ВИДЕО ПРОТИВ ТРАМП

„ВИЛ И ГРЕЈС“ СЕ СОБРАА ПО 10 ГОДИНИ ВО ВИДЕО ПРОТИВ ТРАМП

ЛОС АНЏЕЛЕС (АП) - Ѕвездите од легендарната серија „Вил и Грејс“ се пак заедно во видео што дава шегобијна политичка порака:„Гласајте за Хилари Клинто ...
КЛИНТОН И ТРАМП СЕ СУДРИЈА ЖЕСТОКО НА ПРВАТА ДЕБАТА

КЛИНТОН И ТРАМП СЕ СУДРИЈА ЖЕСТОКО НА ПРВАТА ДЕБАТА

Во борбената прва дебата на кандидатите за американски претседател, Хилари Клинтон упорно го осудуваше Доналд Трамп за криење на неговите даноци и биз ...
ОБАМА ВЕЛИ ТРАМП Е НЕСПОСОБЕН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ОБАМА ВЕЛИ ТРАМП Е НЕСПОСОБЕН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Американскиот претседател Барак Обама рече дека републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп не е способен да биде претседател, и праша зошто ...
ТРАМП СЕ ПЛАШИ ДЕКА ХИЛАРИ КЛИНТОН ЌЕ ГИ НАМЕСТИ ИЗБОРИТЕ

ТРАМП СЕ ПЛАШИ ДЕКА ХИЛАРИ КЛИНТОН ЌЕ ГИ НАМЕСТИ ИЗБОРИТЕ

Републикански кандидат за претседател на САД Доналд Трамп изјави дека изборите во ноември може да бидат „наместени“. На митингот во Колумбус, Охајо то ...
ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Милијардерот Доналд Трамп ја обезбеди номинацијата на Републиканската партија да се кандидира на претседателските избори во САД по неколкумесечната ко ...
МАКЕДОНЦИ ОД ВЕЛЕС СО ПРОПАГАНДНИ ПОРТАЛИ РАБОТАТ ВО КОРИСТ НА ДОНАЛД ТРАМП

МАКЕДОНЦИ ОД ВЕЛЕС СО ПРОПАГАНДНИ ПОРТАЛИ РАБОТАТ ВО КОРИСТ НА ДОНАЛД ТРАМП

  Најмалку шест веб-страници што пренесуваат пропагандистички вести во корист на потенцијалниот кандидат на Републиканската парија за претседа ...
1 33 34 35350 / 350 НАПИСИ