Таг: дрога

1 2 327 / 27 НАПИСИ
ПАБЛО ЕСКОБАР ВО КОЛУМБИЈА ЗАРАБОТУВА И МРТОВ ПРЕКУ ТУРИСТИЧКИТЕ ТУРИ НИЗ НЕГОВИТЕ КУЌИ

ПАБЛО ЕСКОБАР ВО КОЛУМБИЈА ЗАРАБОТУВА И МРТОВ ПРЕКУ ТУРИСТИЧКИТЕ ТУРИ НИЗ НЕГОВИТЕ КУЌИ

Полни дваесет и четири години откако Шефот беше застрелан од полицијата, или, како што многумина веруваат, откако се самоуби на покрив опкружен од пол ...
НОРВЕШКА ЌЕ ГИ ДЕКРИМИНАЛИЗИРА СИТЕ ДРОГИ

НОРВЕШКА ЌЕ ГИ ДЕКРИМИНАЛИЗИРА СИТЕ ДРОГИ

Норвешка донесе историска одлука да ги декриминализира сите дроги, со цел да се фокусира на лекувањето, а не на казнувањето на зависниците. Одлукат ...
ТРАМП НЕ ГО ОПОМЕНА ФИЛИПИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ШТО УБИВА ДИЛЕРИ НА ДРОГА

ТРАМП НЕ ГО ОПОМЕНА ФИЛИПИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ШТО УБИВА ДИЛЕРИ НА ДРОГА

Доналд Трамп изјави дека има одлична врска со филипинскиот претседател Родриго Дутерте, откако двајцата се сретнаа во Манила, во рамките на неговата т ...
ЧЕТИРИ ДЕНА ЗАБАВА СО НЕОГРАНИЧЕНИ СЕКС, ДРОГА И АЛКОХОЛ, ТУРИСТИЧКА ПОНУДА НА КОЛУМБИСКИ ОСТРОВ

ЧЕТИРИ ДЕНА ЗАБАВА СО НЕОГРАНИЧЕНИ СЕКС, ДРОГА И АЛКОХОЛ, ТУРИСТИЧКА ПОНУДА НА КОЛУМБИСКИ ОСТРОВ

Аранжмани исполнети со секс, дрога и алкохол се појавија во понудата на една компанија, која за таа цел ги објави и првите рекламни спотови, кои добиј ...
ВО ЗАТВОРИТЕ СЕ ПРОДАВААТ КРЕВЕТИ, МОБИЛНИ И ДРОГА, НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ИТНО ЗАТВАРАЊЕ НА ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИДРИЗОВО

ВО ЗАТВОРИТЕ СЕ ПРОДАВААТ КРЕВЕТИ, МОБИЛНИ И ДРОГА, НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ИТНО ЗАТВАРАЊЕ НА ПРИЕМНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИДРИЗОВО

Итно да се затвори приемното одделение во затворот Идризово, поради нехуманите и деградирачки услови за престој на осудените лица. Ваква препорака ден ...
РАСТЕ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО ВО ПРИЛЕП, ЖРТВИ СЕ ЖЕНИТЕ

РАСТЕ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО ВО ПРИЛЕП, ЖРТВИ СЕ ЖЕНИТЕ

Рапидно расте бројот на случаи со семејно насилство, на кои им се пружа помош во Меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Прилеп. Шелтер центар н ...
ОСУМЧЛЕНОТО СЛЕПО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ ШПОРЕТ НА ДРВА

ОСУМЧЛЕНОТО СЛЕПО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ ШПОРЕТ НА ДРВА

Хуманитарната организација „Крепост“ од Куманово подари шпорет на дрва и поголема количина на друга хуманитарана помош на семејството осумчленото слеп ...
1 2 327 / 27 НАПИСИ