Таг: екстрадиција

1 2 3 4 7 20 / 70 НАПИСИ
ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ УРГИРА КАЈ ЕРДОГАН ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ПАЛЧО, НЕ ОЧЕКУВА ТУРЦИЈА ДА УЦЕНУВА СО ЕКСТРАДИЦИИ НА ЃУЛЕНИСТИ

ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ УРГИРА КАЈ ЕРДОГАН ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ПАЛЧО, НЕ ОЧЕКУВА ТУРЦИЈА ДА УЦЕНУВА СО ЕКСТРАДИЦИИ НА ЃУЛЕНИСТИ

Претседателот Стево Пендаровски најавува дека ќе ургира кај колегата Реџеп Таип Ердоган за да се убрза екстрадирањето од Турција на главниот осомничен ...
ОД ТУРЦИЈА Е ПОБАРАНО ДА ГО ЗАДРЖИ ПАЛЕВСКИ ВО ПРИТВОР ДО ЕКСТРАДИЦИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА

ОД ТУРЦИЈА Е ПОБАРАНО ДА ГО ЗАДРЖИ ПАЛЕВСКИ ВО ПРИТВОР ДО ЕКСТРАДИЦИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Министерството за правда побара од надлежните турски власти Љупчо Палевски да биде задржан во притвор поради екстрадиција сè до завршувањето на постап ...
СИНОТ НА НАРКО БОСОТ ЕЛ ЧАПО ЕКСТРАДИРАН ВО САД, НАРЕДИЛ ДА СЕ УБИЕ ПЕЈАЧ КОЈ ОДБИЛ ДА ПЕЕ НА НЕГОВАТА СВАДБА

СИНОТ НА НАРКО БОСОТ ЕЛ ЧАПО ЕКСТРАДИРАН ВО САД, НАРЕДИЛ ДА СЕ УБИЕ ПЕЈАЧ КОЈ ОДБИЛ ДА ПЕЕ НА НЕГОВАТА СВАДБА

Син на озлогласениот мексикански нарко бос Хоакин Ел Чапо Гусман е екстрадиран во САД за обвиненија поврзани со шверц на дрога, објави јавниот обвинит ...
УАПСЕНИОТ АЛИЛ ДЕМИРИ, ОСУДЕН ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО НА СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ПУШТЕН НА СЛОБОДА ОД КОСОВСКИОТ СУД

УАПСЕНИОТ АЛИЛ ДЕМИРИ, ОСУДЕН ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО НА СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ПУШТЕН НА СЛОБОДА ОД КОСОВСКИОТ СУД

Алил Демири, кој вчера беше уапсен од косовската полиција во соработка со нашето МВР по меѓународна потерница, е ослободен. Така пишуваат косовскит ...
НА УНГАРСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЌЕ ИМ КАЖАМ ДЕКА ГРУЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПРЕМЕСТЕН ВО ХАШКИТЕ ЌЕЛИИ, МИСЛАМ ДЕКА ЌЕ ГО ПРИФАТАТ ТОА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЛОГА

НА УНГАРСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЌЕ ИМ КАЖАМ ДЕКА ГРУЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПРЕМЕСТЕН ВО ХАШКИТЕ ЌЕЛИИ, МИСЛАМ ДЕКА ЌЕ ГО ПРИФАТАТ ТОА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЛОГА

Министерот за правда Кренар Лога вели дека ќе испрати до Унгарија ново барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски и тој смета дека ...
МЕКСИКО ЈА ЗАПРЕ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА СИНОТ НА ЕЛ ЧАПО ВО САД, ПРИ ЧИЕ АПСЕЊЕ ЗАГИНАА 29 ЛУЃЕ

МЕКСИКО ЈА ЗАПРЕ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА СИНОТ НА ЕЛ ЧАПО ВО САД, ПРИ ЧИЕ АПСЕЊЕ ЗАГИНАА 29 ЛУЃЕ

Мексиканскиот федерален суд ја запре екстрадицијата на синот на озлогласениот нарко бос Ел Чапо во САД, откако тој беше уапсен во операцијата на безбе ...
ПАК ЌЕ СЕ БАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ И НА ТЕРОРИСТИТЕ ОД „МОНСТРУМ“, ПОСЛЕДЕН ПАТ ЗА НИВ Е ПОБАРАНО ВО 2018 ГОДИНА

ПАК ЌЕ СЕ БАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ И НА ТЕРОРИСТИТЕ ОД „МОНСТРУМ“, ПОСЛЕДЕН ПАТ ЗА НИВ Е ПОБАРАНО ВО 2018 ГОДИНА

По одбивањето на Унгарија, односно на Косово еднаш да ги екстрадираат избеганите Никола Груевски, Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, Министерството за пр ...
ПОТВРДЕНИ ДОЖИВОТНИТЕ КАЗНИ ЗА МАСАКРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО ВО 2012, КОСОВО МОЖЕ ДА ГИ ЕКСТРАДИРА ИЗБЕГАНИТЕ ДЕМИРИ И ИСМАИЛОВИЌ

ПОТВРДЕНИ ДОЖИВОТНИТЕ КАЗНИ ЗА МАСАКРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО ВО 2012, КОСОВО МОЖЕ ДА ГИ ЕКСТРАДИРА ИЗБЕГАНИТЕ ДЕМИРИ И ИСМАИЛОВИЌ

Петкратното убиство кај Смиљковско Езеро во 2012 година останува терористички акт, а Алил Демири, Африм Исмаиловиќ и Агим Исмаиловиќ ги убиле четирите ...
БРИТАНИЈА ЈА ОДОБРИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

БРИТАНИЈА ЈА ОДОБРИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

Велика Британија ја одобри екстрадицијата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во САД. Од министерството за внатрешни работи кажаа дека тој има 14 ...
ЛОНДОНСКИОТ СУД ЈА ДОЗВОЛИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

ЛОНДОНСКИОТ СУД ЈА ДОЗВОЛИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

Високиот суд на Лондон ја прифати жалбата на САД и ја дозволи екстрадицијата на Џулијан Асанж, кој се соочува со низа кривични дела, како шпионирање и ...
1 2 3 4 7 20 / 70 НАПИСИ