Таг: Емануел Макрон

1 2 3 15 10 / 143 НАПИСИ
МАКРОН ГО ОТВОРИ ОЛИМПИСКОТО СЕЛО ВО ПАРИЗ И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ПЛИВА ВО РЕКАТА СЕНА

МАКРОН ГО ОТВОРИ ОЛИМПИСКОТО СЕЛО ВО ПАРИЗ И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ПЛИВА ВО РЕКАТА СЕНА

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе плива во реката Сена еден ден, официјално отворајќи го Олимпиското село каде што ќе престојуваат у ...
ЗАГРИЖЕН ЗА ПОДЕМОТ НА ДЕСНИЧАРКАТА ЛЕ ПЕН, МАКРОН ЈА МЕНУВА ВЛАДАТА ПРЕД ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ЗАГРИЖЕН ЗА ПОДЕМОТ НА ДЕСНИЧАРКАТА ЛЕ ПЕН, МАКРОН ЈА МЕНУВА ВЛАДАТА ПРЕД ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Француската премиерка Елизабет Борн поднесе оставка, додека претседателот Емануел Макрон се обидува да му даде нов поттик на својот втор мандат во пре ...
ХАМАС Е ВИНОВЕН ЗА ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ ВО ГАЗА, ОДГОВОРИ НЕТАНИЈАХУ НА ПОВИКОТ НА МАКРОН ДА ПРЕСТАНЕ БОМБАРДИРАЊЕТО

ХАМАС Е ВИНОВЕН ЗА ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ ВО ГАЗА, ОДГОВОРИ НЕТАНИЈАХУ НА ПОВИКОТ НА МАКРОН ДА ПРЕСТАНЕ БОМБАРДИРАЊЕТО

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху одговори на повикот на францускиот претседател Емануел Макрон до Израел да престане да бомбардира „бебиња, жен ...
ФРАНЦИЈА МОБИЛИЗИРА 7.000 ВОЈНИЦИ ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ПАТРОЛИ ПО ИСЛАМИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ШКОЛО ВО АРАС

ФРАНЦИЈА МОБИЛИЗИРА 7.000 ВОЈНИЦИ ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ПАТРОЛИ ПО ИСЛАМИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ШКОЛО ВО АРАС

Францускиот претседател Емануел Макрон нареди да се мобилизираат 7.000 војници за зголемени безбедносни патроли, соопшти денеска неговиот кабинет, еде ...
ФРАНЦИЈА ЗАБРАНИ ВО ШКОЛИТЕ ДА СЕ НОСИ МУСЛИМАНСКАТА НАМЕТКА АБАЈА, СПРОВЕДУВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ БЕСКОМПРОМИСНО, РЕЧЕ МАКРОН

ФРАНЦИЈА ЗАБРАНИ ВО ШКОЛИТЕ ДА СЕ НОСИ МУСЛИМАНСКАТА НАМЕТКА АБАЈА, СПРОВЕДУВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ БЕСКОМПРОМИСНО, РЕЧЕ МАКРОН

Француските власти ќе бидат „бескомпромисни“ во спроведувањето на новата забрана за носење муслиманска наметка абаја во училиштата, изјави францускиот ...
ВИЦОТЕКА

ВИЦОТЕКА

Најсомнително е кога премиерот ќе ја брани тендерската постапката со аргументи што ја навредуваат интелигенцијата. ...
ИЗЈАВАТА НА МАКРОН ЗА РАЗЛИЧНИ БРЗИНИ БЕШЕ ПОГРЕШНО ПРЕЗЕНТИРАНА ОД ОПОЗИЦИЈАТА, ВЕЛИ ОСМАНИ

ИЗЈАВАТА НА МАКРОН ЗА РАЗЛИЧНИ БРЗИНИ БЕШЕ ПОГРЕШНО ПРЕЗЕНТИРАНА ОД ОПОЗИЦИЈАТА, ВЕЛИ ОСМАНИ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека опозицијата погрешно ја интерпретирала вчерашната изјава на францускиот претседател Емануел Мак ...
ЕУ ТРЕБА ДА СЕ РЕФОРМИРА ПРЕД ДА ПРИМИ НОВИ ЧЛЕНКИ, ВЕЛИ МАКРОН

ЕУ ТРЕБА ДА СЕ РЕФОРМИРА ПРЕД ДА ПРИМИ НОВИ ЧЛЕНКИ, ВЕЛИ МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска кажа дека ЕУ можеби треба да еволуира кон унија со различни брзини, додека размислува како да ги интегр ...
НАД 1.100 УАПСЕНИ ВО ПРОТЕСТИТЕ ВО ФРАНЦИЈА, МАКРОН ПОБАРА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ДА ГИ СИМНАТ ВИДЕАТА ОД НЕМИРИТЕ

НАД 1.100 УАПСЕНИ ВО ПРОТЕСТИТЕ ВО ФРАНЦИЈА, МАКРОН ПОБАРА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ДА ГИ СИМНАТ ВИДЕАТА ОД НЕМИРИТЕ

Франција денеска распореди 45.000 полицајци и неколку оклопни возила на улиците поради немирите што ги потресуваат француските градови веќе четврта но ...
ЕУ ТРЕБА ДА ИЗМИСЛИ НЕКОЛКУ ФОРМАТИ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ЗА ДА ГИ ПРИМИ ЗЕМЈИТЕ ОД БАЛКАНОТ, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА, ВЕЛИ МАКРОН

ЕУ ТРЕБА ДА ИЗМИСЛИ НЕКОЛКУ ФОРМАТИ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ЗА ДА ГИ ПРИМИ ЗЕМЈИТЕ ОД БАЛКАНОТ, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА, ВЕЛИ МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон повика на проширување на Европската унија, но за да се направи тоа, според него, треба да се измислат неколку ф ...
1 2 3 15 10 / 143 НАПИСИ