Таг: Емануел Макрон

1 2 3 4 13 20 / 125 НАПИСИ
ПРЕМИЕРКАТА БОРН ПОД ПРИТИСОК ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ, ФРАНЦИЈА ПРЕД ПОЛИТИЧКА БЛОКАДА

ПРЕМИЕРКАТА БОРН ПОД ПРИТИСОК ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ, ФРАНЦИЈА ПРЕД ПОЛИТИЧКА БЛОКАДА

Француската премиерка Елизабет Борн се наоѓа под притисок да поднесе оставка по само еден месец на функцијата, откако коалицијата на Емануел Макрон го ...
ЌЕ ТРЕБА МНОГУ ИМАГИНАЦИЈА ЗА ДА СЕ ВОДИ ФРАНЦИЈА ПО ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ОД КОАЛИЦИЈАТА НА МАКРОН

ЌЕ ТРЕБА МНОГУ ИМАГИНАЦИЈА ЗА ДА СЕ ВОДИ ФРАНЦИЈА ПО ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ОД КОАЛИЦИЈАТА НА МАКРОН

Француската премиерка Елизабет Борн изјави дека земјата се наоѓа во досега невидена политичка ситуација откако претседателот Емануел Макрон ја изгуби ...
МАКРОН ГО ГУБИ МНОЗИНСТВОТО ВО ФРАНЦУСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, СПОРЕД ПРОЕКЦИИТЕ

МАКРОН ГО ГУБИ МНОЗИНСТВОТО ВО ФРАНЦУСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, СПОРЕД ПРОЕКЦИИТЕ

Помалку од два месеца откако беше реизбран за претседател, Емануел Макрон е на пат да го изгуби мнозинството во француското собрание по добриот настап ...
ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

Путин така вика, ама Путин не е Радев. ...
МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

Францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанскиот премиер Марио Драги пристигнаа во Киев откако тргнаа на заеднич ...
ЛЕВИЧАРОТ МЕЛАНШОН ГО ЗАГРОЗУВА МНОЗИНСТВОТО НА МАКРОН ПО ПРВИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА

ЛЕВИЧАРОТ МЕЛАНШОН ГО ЗАГРОЗУВА МНОЗИНСТВОТО НА МАКРОН ПО ПРВИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА

Емануел Макрон се соочува со губење на мнозинството во Националното собрание, бидејќи е израмнет со левичарската коалиција по денешниот прв круг од па ...
МАКРОН ИМ СЕ ЈАВИЛ НА КОВАЧЕВСКИ И РАДЕВ ЗА ДА ПОМОГНЕ КОГА ЌЕ ДОЈДЕ ВРЕМЕ

МАКРОН ИМ СЕ ЈАВИЛ НА КОВАЧЕВСКИ И РАДЕВ ЗА ДА ПОМОГНЕ КОГА ЌЕ ДОЈДЕ ВРЕМЕ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека е подготвен, кога ќе дојде време, да им помогне на Северна Македонија и Бугарија да постигнат билат ...
РУСИЈА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ ПОНИЖЕНА И ПОКРАЈ ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА НА ПУТИН, РЕЧЕ МАКРОН

РУСИЈА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ ПОНИЖЕНА И ПОКРАЈ ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА НА ПУТИН, РЕЧЕ МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон рече дека е од витално значење Русија да не биде понижена за да може да се најде дипломатско решение кога ќе пр ...
МАКРОН ГИ ПОВИКАЛ ПЕТКОВ И РАДЕВ ВО ПАРИЗ ДА ИМ ПРЕЗЕНТИРА ПРЕДЛОГ ЗА СИМНУВАЊЕ НА ВЕТОТО ЗА МАКЕДОНИЈА

МАКРОН ГИ ПОВИКАЛ ПЕТКОВ И РАДЕВ ВО ПАРИЗ ДА ИМ ПРЕЗЕНТИРА ПРЕДЛОГ ЗА СИМНУВАЊЕ НА ВЕТОТО ЗА МАКЕДОНИЈА

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повикал премиерот и претседателот на Бугарија, Кирил Петков и Румен Радев, на средба во Париз да им презенти ...
МАКРОН И ШОЛЦ ПОБАРАА ОД ПУТИН ДА ОДРЖИ ДИРЕКТНИ И СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ЗЕЛЕНСКИ

МАКРОН И ШОЛЦ ПОБАРАА ОД ПУТИН ДА ОДРЖИ ДИРЕКТНИ И СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ЗЕЛЕНСКИ

За време на телефонски разговор, лидерите на Франција и Германија денеска побараа од Владимир Путин да одржи „директни сериозни разговори“ со украинск ...
1 2 3 4 13 20 / 125 НАПИСИ