Таг: Емануел Макрон

1 2 3 4 5 13 30 / 125 НАПИСИ
ОДЛОЖУВАЊЕТО НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ПРЕТСТАВУВА БЕЗБЕДНОСЕН РИЗИК, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО ТЕЛЕФОНСКИОТ РАЗГОВОР СО МАКРОН

ОДЛОЖУВАЊЕТО НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ПРЕТСТАВУВА БЕЗБЕДНОСЕН РИЗИК, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО ТЕЛЕФОНСКИОТ РАЗГОВОР СО МАКРОН

Секое натамошно одложување на почетокот на преговорите за членство во Европската Унија може да претставува безбедносен ризик, кажа премиерот Димитар К ...
БЕГАЈ ТАМУ!

БЕГАЈ ТАМУ!

ЕУ Вистинска и ЕУ од Али експрес. Маседоан ди Норд, зеро пуа. ...
МАКРОН ПРЕДЛОЖИ ФОРМИРАЊЕ НА ПАРАЛЕЛНА ЕВРОПСКА ЗАЕДНИЦА ВО КОЈА ЌЕ БИДАТ ВКЛУЧЕНИ И КАНДИДАТИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

МАКРОН ПРЕДЛОЖИ ФОРМИРАЊЕ НА ПАРАЛЕЛНА ЕВРОПСКА ЗАЕДНИЦА ВО КОЈА ЌЕ БИДАТ ВКЛУЧЕНИ И КАНДИДАТИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска кажа дека ќе бидат потребни децении за кандидат како Украина да се приклучи на Европската унија и сугер ...
ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАЗБИ ПРОТЕСТИТЕ ВО ПАРИЗ ПО ПОБЕДАТА НА МАКРОН

ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАЗБИ ПРОТЕСТИТЕ ВО ПАРИЗ ПО ПОБЕДАТА НА МАКРОН

Полицијата се судри со демонстранти и се обиде да ги растера со солзавец на протестите во центарот на Париз по победата на Емануел Макрон на претседат ...
МАКРОН ЈА ПОБЕДИ ЛЕ ПЕН, ПРВПАТ ПО 20 ГОДИНИ ФРАНЦИЈА РЕИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

МАКРОН ЈА ПОБЕДИ ЛЕ ПЕН, ПРВПАТ ПО 20 ГОДИНИ ФРАНЦИЈА РЕИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Емануел Макрон ја победи десничарската кандидатка Марин Ле Пен во вториот круг од претседателските избори во Франција, според проекциите на францускит ...
ТРЕБА ДА БИДЕМЕ ВНИМАТЕЛНИ СО ТЕРМИНИТЕ, КАЖА МАКРОН И ОДБИ ДА ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ГЕНОЦИД ВО УКРАИНА

ТРЕБА ДА БИДЕМЕ ВНИМАТЕЛНИ СО ТЕРМИНИТЕ, КАЖА МАКРОН И ОДБИ ДА ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ГЕНОЦИД ВО УКРАИНА

Францускиот претседател Емануел Макрон одби да ги повтори обвинувањата на Џо Бајден дека Русија спроведува геноцид во Украина, велејќи дека вербална е ...
МАКРОН ЈА ДОБИ ПРВАТА БИТКА СО ЛЕ ПЕН, ГЛАСОВИТЕ ЗА ЛЕВИЧАРОТ МЕЛЕНШОН БИ МОЖЕЛЕ ДА ГИ РЕШАТ ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА

МАКРОН ЈА ДОБИ ПРВАТА БИТКА СО ЛЕ ПЕН, ГЛАСОВИТЕ ЗА ЛЕВИЧАРОТ МЕЛЕНШОН БИ МОЖЕЛЕ ДА ГИ РЕШАТ ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА

Емануел Макрон изјави дека ништо не е решено откако победи во првиот круг од претседателските избори во Франција, додека Марин Ле Пен ги повика сите к ...
МАКРОН ВОДИ ПО ПРВИОТ ИЗБОРЕН КРУГ, СЛЕДИ ДУЕЛ СО ЛЕ ПЕН НА 24 АПРИЛ

МАКРОН ВОДИ ПО ПРВИОТ ИЗБОРЕН КРУГ, СЛЕДИ ДУЕЛ СО ЛЕ ПЕН НА 24 АПРИЛ

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе се соочи со екстремната десничарка Марин Ле Пен во вториот круг на претседателските избори во Франција на 24 ...
ФРАНЦИЈА УТРЕ ГЛАСА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, СЕ ОЧЕКУВА БИТКА МЕЃУ МАКРОН И ЛЕ ПЕН

ФРАНЦИЈА УТРЕ ГЛАСА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, СЕ ОЧЕКУВА БИТКА МЕЃУ МАКРОН И ЛЕ ПЕН

Франција утре ќе гласа во првиот круг на претседателските избори, на кој има 12 кандидати од кои 2 ќе одат во вториот круг на 24 април. Актуелниот пре ...
ДАЛИ НЕКОЈ ПРЕГОВАРАЛ СО ХИТЛЕР? – ПОЛСКИОТ ПРЕМИЕР ГО ИСКАРА МАКРОН ШТО ЧЕСТО СЕ СЛУША СО ПУТИН

ДАЛИ НЕКОЈ ПРЕГОВАРАЛ СО ХИТЛЕР? – ПОЛСКИОТ ПРЕМИЕР ГО ИСКАРА МАКРОН ШТО ЧЕСТО СЕ СЛУША СО ПУТИН

Полска го искара францускиот претседател Емануел Макрон за неговите чести телефонски разговори со Владимир Путин, велејќи дека никој никогаш не прегов ...
1 2 3 4 5 13 30 / 125 НАПИСИ