Таг: Емануел Макрон

1 2 3 4 5 6 13 40 / 126 НАПИСИ
ДАЛИ НЕКОЈ ПРЕГОВАРАЛ СО ХИТЛЕР? – ПОЛСКИОТ ПРЕМИЕР ГО ИСКАРА МАКРОН ШТО ЧЕСТО СЕ СЛУША СО ПУТИН

ДАЛИ НЕКОЈ ПРЕГОВАРАЛ СО ХИТЛЕР? – ПОЛСКИОТ ПРЕМИЕР ГО ИСКАРА МАКРОН ШТО ЧЕСТО СЕ СЛУША СО ПУТИН

Полска го искара францускиот претседател Емануел Макрон за неговите чести телефонски разговори со Владимир Путин, велејќи дека никој никогаш не прегов ...
ПУТИН НЕ ПОКАЖА ПОДГОТВЕНОСТ ДА ЈА ПРЕКИНЕ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ВО РАЗГОВОРОТ СО МАКРОН И ШОЛЦ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ПУТИН НЕ ПОКАЖА ПОДГОТВЕНОСТ ДА ЈА ПРЕКИНЕ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ВО РАЗГОВОРОТ СО МАКРОН И ШОЛЦ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Рускиот претседател Владимир Путин не покажал подготвеност да ја прекине војната во Украина за време на телефонскиот разговор со францускиот претседат ...
ПУТИН САМИОТ ИЗБРА ВОЈНА, ЛАГА Е ДЕКА ТАА Е БОРБА ПРОТИВ НАЦИЗМОТ, КАЖА МАКРОН

ПУТИН САМИОТ ИЗБРА ВОЈНА, ЛАГА Е ДЕКА ТАА Е БОРБА ПРОТИВ НАЦИЗМОТ, КАЖА МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон ги осуди „лагите што ги шири руската влада за да ја оправда инвазијата на Украина“, но кажа дека ќе остане во к ...
МАКРОН И БАЈДЕН ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВАРАА СО ПУТИН, ПАРИЗ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ СО НИШТО НЕ НАВЕСТИЛ ДЕКА ПЛАНИРА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

МАКРОН И БАЈДЕН ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВАРАА СО ПУТИН, ПАРИЗ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ СО НИШТО НЕ НАВЕСТИЛ ДЕКА ПЛАНИРА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

Џо Бајден и Емануел Макрон телефонски разговораа со Владимир Путин, засилувајќи ги дипломатските напори во обид да се избегне руска инвазија на Украин ...
МАКРОН ОДБИЛ РУСИТЕ ДА ГО ТЕСТИРААТ ЗА КОВИД-19 ЗА ДА НЕ ДОБИЈАТ НЕГОВА ДНК

МАКРОН ОДБИЛ РУСИТЕ ДА ГО ТЕСТИРААТ ЗА КОВИД-19 ЗА ДА НЕ ДОБИЈАТ НЕГОВА ДНК

Емануел Макрон го одбил барањето на Кремљ да му се направи руски тест за ковид-19 пред неодамнешната средба со Владимир Путин во Москва, со цел да се ...
ПУТИН МИ ДАДЕ УВЕРУВАЊЕ ДЕКА НЕМА ДА ЈА ВЛОШУВА КРИЗАТА ОКОЛУ УКРАИНА, ВЕЛИ МАКРОН, КРЕМЉ ДЕМАНТИРА

ПУТИН МИ ДАДЕ УВЕРУВАЊЕ ДЕКА НЕМА ДА ЈА ВЛОШУВА КРИЗАТА ОКОЛУ УКРАИНА, ВЕЛИ МАКРОН, КРЕМЉ ДЕМАНТИРА

Францускиот претседател Емануел Макрон кажа дека добил уверувања од Владимир Путин дека Русија нема да ја засилува кризата на границата со Украина. То ...
САКАМЕ ДА ИЗБЕГНЕМЕ ВОЈНА И ДА ГРАДИМЕ ДОВЕРБА, МУ КАЖА МАКРОН НА ПУТИН НА СРЕДБАТА ВО МОСКВА

САКАМЕ ДА ИЗБЕГНЕМЕ ВОЈНА И ДА ГРАДИМЕ ДОВЕРБА, МУ КАЖА МАКРОН НА ПУТИН НА СРЕДБАТА ВО МОСКВА

Емануел Макрон му кажа на Владимир Путин дека неговата цел е избегнување војна и градење доверба откако стана првиот западен лидер кој допатува во Мос ...
МАКРОН ОТПАТУВА ЗА МОСКВА, ШОЛЦ ЗА ВАШИНГТОН ВО ОБИД ДА СЕ СМИРИ КРИЗАТА ОКОЛУ УКРАИНА

МАКРОН ОТПАТУВА ЗА МОСКВА, ШОЛЦ ЗА ВАШИНГТОН ВО ОБИД ДА СЕ СМИРИ КРИЗАТА ОКОЛУ УКРАИНА

Се засилуваат меѓународните напори за да се смират тензиите околу Украина, па францускиот претседател Емануел Макрон ќе има разговори во Москва, а гер ...
САД ЈА ИГНОРИРААТ ЗАГРИЖЕНОСТА НА РУСИЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТА, МУ РЕЧЕ ПУТИН НА МАКРОН

САД ЈА ИГНОРИРААТ ЗАГРИЖЕНОСТА НА РУСИЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТА, МУ РЕЧЕ ПУТИН НА МАКРОН

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на француски претседател Емануел Макрон дека Западот ги игнорирал безбедносните грижи на Русија, среде стр ...
САКАМ ДА ГИ ТОРМОЗАМ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ЌЕ ИМ ГО НАПРАВАМ ЖИВОТОТ ТЕЖОК, КАЖА МАКРОН

САКАМ ДА ГИ ТОРМОЗАМ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ЌЕ ИМ ГО НАПРАВАМ ЖИВОТОТ ТЕЖОК, КАЖА МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека планира да им го направи животот тежок на оние кои не сакаат да се вакцинираат против ковид-19. ...
1 2 3 4 5 6 13 40 / 126 НАПИСИ