Таг: Емануел Макрон

1 4 5 6 7 8 14 60 / 139 НАПИСИ
МАКРОН ОТПАТУВА ЗА МОСКВА, ШОЛЦ ЗА ВАШИНГТОН ВО ОБИД ДА СЕ СМИРИ КРИЗАТА ОКОЛУ УКРАИНА

МАКРОН ОТПАТУВА ЗА МОСКВА, ШОЛЦ ЗА ВАШИНГТОН ВО ОБИД ДА СЕ СМИРИ КРИЗАТА ОКОЛУ УКРАИНА

Се засилуваат меѓународните напори за да се смират тензиите околу Украина, па францускиот претседател Емануел Макрон ќе има разговори во Москва, а гер ...
САД ЈА ИГНОРИРААТ ЗАГРИЖЕНОСТА НА РУСИЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТА, МУ РЕЧЕ ПУТИН НА МАКРОН

САД ЈА ИГНОРИРААТ ЗАГРИЖЕНОСТА НА РУСИЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТА, МУ РЕЧЕ ПУТИН НА МАКРОН

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на француски претседател Емануел Макрон дека Западот ги игнорирал безбедносните грижи на Русија, среде стр ...
САКАМ ДА ГИ ТОРМОЗАМ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ЌЕ ИМ ГО НАПРАВАМ ЖИВОТОТ ТЕЖОК, КАЖА МАКРОН

САКАМ ДА ГИ ТОРМОЗАМ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ЌЕ ИМ ГО НАПРАВАМ ЖИВОТОТ ТЕЖОК, КАЖА МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека планира да им го направи животот тежок на оние кои не сакаат да се вакцинираат против ковид-19. ...
ФРАНЦИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ЕУ, МАКРОН ЌЕ ГО ИСКОРИСТИ ЗА ДА ОСВОИ НОВ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

ФРАНЦИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ЕУ, МАКРОН ЌЕ ГО ИСКОРИСТИ ЗА ДА ОСВОИ НОВ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Емануел Макрон кажа дека 2022 година мора да биде пресвртна точка за Европа откако Франција на полноќ го презеде шестмесечното претседателство со Евро ...
МАКРОН НАРЕДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА НА СИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО ФРАНЦИЈА, ВОВЕДЕ РЕСТРИКЦИИ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГРАЃАНИ

МАКРОН НАРЕДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА НА СИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО ФРАНЦИЈА, ВОВЕДЕ РЕСТРИКЦИИ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГРАЃАНИ

Францускиот претседател Емануел Макрон вчера нареди сите здравствени работници да се вакцинираат против ковид-19 до 15 септември и ги повика сограѓани ...
ТРЕБЕЊЕ ВОШКИ

ТРЕБЕЊЕ ВОШКИ

Ако вие не си ги ставите корумпираните на вашата црна листа, тогаш ние ќе ги ставиме на нашата ...
ВАШАТА ЗЕМЈА ЗАСЛУЖУВА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, МУ КАЖА МАКРОН НА ЗАЕВ

ВАШАТА ЗЕМЈА ЗАСЛУЖУВА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, МУ КАЖА МАКРОН НА ЗАЕВ

Францускиот претседател Емануел Макрон кажа дека Македонија заслужува да ги започне преговорите со ЕУ без одлагање, откако направи важни реформи во по ...
МАКРОН УДРЕН СО ШЛАКАНИЦА, ДВАЈЦА УАПСЕНИ

МАКРОН УДРЕН СО ШЛАКАНИЦА, ДВАЈЦА УАПСЕНИ

Францускиот претседател Емануел Макрон беше удрен по лицето од маж за време на официјална посета на Дром, регион во југоисточна Франција. Според ви ...
МАКРОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

МАКРОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Францускиот претседател Емануел Макрон е позитивен на коронавирус и ќе оди во изолација, објави Елисејската палата. „Тој се тестираше набргу откако м ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ СЕ СУДРИЈА СО ПОЛИЦИЈАТА ВО ПАРИЗ, МАКРОН ВЕЛИ ФРАНЦИЈА НЕМА ДА БИДЕ НОВА УНГАРИЈА

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ СЕ СУДРИЈА СО ПОЛИЦИЈАТА ВО ПАРИЗ, МАКРОН ВЕЛИ ФРАНЦИЈА НЕМА ДА БИДЕ НОВА УНГАРИЈА

Десетици демонстранти со качулки лансираа проектили кон полицијата, разбија излози, запалија автомобили и палеа барикади на демонстрациите во Париз пр ...
1 4 5 6 7 8 14 60 / 139 НАПИСИ