Таг: Емануел Макрон

1 6 7 8 9 80 / 85 НАПИСИ
САД, ГЕРМАНИЈА И ФРАНЦИЈА НЕ ЈА ПРИЗНАВААТ КАТАЛОНИЈА

САД, ГЕРМАНИЈА И ФРАНЦИЈА НЕ ЈА ПРИЗНАВААТ КАТАЛОНИЈА

САД, Германија и Франција соопштија дека не ја признаваат независната Каталонија и дека нивниот единствен партнер останува шпанската влада. Според ...
ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ПОМАГА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ПАТОТ ЗА ЕУ, НЕФОРМАЛНА СРЕДБА НА МАКРОН И ЗАЕВ

ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ПОМАГА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ПАТОТ ЗА ЕУ, НЕФОРМАЛНА СРЕДБА НА МАКРОН И ЗАЕВ

  Претседателот на Франција Емануел Макрон вчера се сретна со македонскиот премиер Зоран Заев на маргините на Самитот во Трст, Италија меѓу се ...
ТАТКОТО НА ОБЕДИНЕТА ГЕРМАНИЈА ХЕЛМУТ КОЛ ИСПРАТЕН НА КОМЕМОРАЦИЈА ВО ФРАНЦИЈА

ТАТКОТО НА ОБЕДИНЕТА ГЕРМАНИЈА ХЕЛМУТ КОЛ ИСПРАТЕН НА КОМЕМОРАЦИЈА ВО ФРАНЦИЈА

Комеморацијата за некогашниот германски канцелар Хелмут Кол, кој почина на 16 јуни на 87 годишна возраст се одржа во Стразбур, во седиштето на Европск ...
ВИСТИНСКАТА ПОБЕДА ЌЕ БИДЕ ПО 5 ГОДИНИ, ВЕТИ МАКРОН ПО ПОБЕДАТА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ

ВИСТИНСКАТА ПОБЕДА ЌЕ БИДЕ ПО 5 ГОДИНИ, ВЕТИ МАКРОН ПО ПОБЕДАТА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ

Од кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон денеска ветија дека тој ќе ја смени политичката сцена во Франција откако финалните резултати од ...
МАКРОН ПРЕД ПУТИН ГИ ОБВИНИ „СПУТНИК“ И „РАША ТУДЕЈ“ ЗА ПРОПАГАНДА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

МАКРОН ПРЕД ПУТИН ГИ ОБВИНИ „СПУТНИК“ И „РАША ТУДЕЈ“ ЗА ПРОПАГАНДА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

Францускиот претседател Емануел Maкрон денеска остро критикуваше два руски медиуми - додека рускиот претседател Владимир Путин стоеше до него. Макрон, ...
МАКРОН НА СРЕДБА СО МЕРКЕЛ, ЕДУАР ФИЛИП НОВ ПРЕМИЕР НА ФРАНЦИЈА

МАКРОН НА СРЕДБА СО МЕРКЕЛ, ЕДУАР ФИЛИП НОВ ПРЕМИЕР НА ФРАНЦИЈА

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска имаше средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, поздравен на црвениот ќилим пред герман ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАКРОН ВЛЕЗЕ ВО ЕЛИСЕЈСКАТА ПАЛАТА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАКРОН ВЛЕЗЕ ВО ЕЛИСЕЈСКАТА ПАЛАТА

Новиот француски претседател Емануел Макрон денеска е инаугуриран на церемонија во претседателската палата во Париз. 39-годишниот Макрон е најмладиот ...
ГОСПОЃА МАКРОН ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛКА ВО СЕНКА

ГОСПОЃА МАКРОН ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛКА ВО СЕНКА

Кога прв пат се запознале, тој имал 15 години, таа беше мажена 40-годишна наставничка која му предавала драма и му била ментор во школската претстава. ...
МАКРОН ИЗБРАН ЗА ФРАНЦУСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ СО ГОЛЕМА ПРЕДНОСТ НАД ЛЕ ПЕН

МАКРОН ИЗБРАН ЗА ФРАНЦУСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ СО ГОЛЕМА ПРЕДНОСТ НАД ЛЕ ПЕН

Независниот кандидат од центарот Емануел Макрон победи на претседателските избори во Франција со освоени 65,1% од гласовите во вториот круг, наспроти ...
ГОЛИ АКТИВИСТКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ГЛАСАЧКОТО МЕСТО НА ЛЕ ПЕН

ГОЛИ АКТИВИСТКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ГЛАСАЧКОТО МЕСТО НА ЛЕ ПЕН

Во францускиот град Анен-Бомон, движењето Фемен денеска организираше протест против Марин Ле Пен, кандидатката за француски претседател, за време глас ...
1 6 7 8 9 80 / 85 НАПИСИ