Таг: Емануел Макрон

1 5 6 7 8 9 70 / 85 НАПИСИ
СПОР ЗА ДОГОВОР

СПОР ЗА ДОГОВОР

1 Многу е тешко да се прифати дека е постигнат договор со Грција. Некако потсвесно, кога ќе се спомене Грција ти доаѓа да изговориш „спорот за името“, ...
ФРАНЦИЈА ЈА ОДЛИКУВА ШЕКЕРИНСКА КАКО ГОЛЕМА ДАМА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА

ФРАНЦИЈА ЈА ОДЛИКУВА ШЕКЕРИНСКА КАКО ГОЛЕМА ДАМА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска вечерва доби орден „Командант на Националниот ред за заслуги на Република Франција“. Ордено ...
СПАЈДЕРМЕН ОД МАЛИ КОЈ СЕ КАЧУВАШЕ ПО ЗГРАДА ЗА ДА СПАСИ ДЕТЕ ЌЕ ДОБИЕ ФРАНЦУСКО ДРЖАВЈАНСТВО

СПАЈДЕРМЕН ОД МАЛИ КОЈ СЕ КАЧУВАШЕ ПО ЗГРАДА ЗА ДА СПАСИ ДЕТЕ ЌЕ ДОБИЕ ФРАНЦУСКО ДРЖАВЈАНСТВО

Мигрант од Мали, кој бестрашно се качуваше по зграда за да спаси дете, ќе биде награден за својот херојски чин со француско државјанство и ќе добие ра ...
ИРАН ЌЕ ИМА ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ АКО ПРОДОЛЖИ СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ВЕЛИ ТРАМП

ИРАН ЌЕ ИМА ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ АКО ПРОДОЛЖИ СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп го предупреди Иран дека ќе има големи проблеми, доколку продолжи со нуклеарната програма, што се согласи дека ќе ја прекине со меѓународн ...
МАКРОН И МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН РАЗГОВАРААТ ЗА ИДНИНАТА НА ЕУ

МАКРОН И МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН РАЗГОВАРААТ ЗА ИДНИНАТА НА ЕУ

Францускиот претседател Емануел Макрон од денес е во посета на Берлин за да разговара за иднината на Европската Унија со германската канцеларка Ангела ...
КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

Кина планира да купи 184 „ербас А 320“ авиони, соопшти францускиот претседател Емануел Макрон. Кинескиот претседател Кси Џинпинг кажа дека неговата ...
ФРАНЦИЈА ЌЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ

ФРАНЦИЈА ЌЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ

Францускиот претседател Емануел Макрон најави донесување на нов закон за медиуми, за да им се спротивстави на таканаречените лажни вести. Тој изјав ...
ШВАРЦЕНЕГЕР ДОЈДЕ СО ВЕЛОСИПЕД НА КЛИМАТСКИОТ САМИТ ВО ПАРИЗ

ШВАРЦЕНЕГЕР ДОЈДЕ СО ВЕЛОСИПЕД НА КЛИМАТСКИОТ САМИТ ВО ПАРИЗ

Над 50 светски лидери им се придружија на банкари, енергетски магнати и на други видни личности во Париз, на самитот за кој францускиот претседател Ем ...
ПОЧИНА МУЗИЧКАТА ИКОНА ЏОНИ ХАЛИДЕЈ

ПОЧИНА МУЗИЧКАТА ИКОНА ЏОНИ ХАЛИДЕЈ

Џони Халидеј, најголемата француска рок ѕвезда и музичка икона која со децении полнеше стадиони и концертни сали, почина на 74-годишна возраст од рак ...
МАКРОН НЕ ГО ВИКНА ТРАМП НА САМИТ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ ВО ПАРИЗ

МАКРОН НЕ ГО ВИКНА ТРАМП НА САМИТ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ ВО ПАРИЗ

Францускиот претседател Емануел Макрон не го поканил Доналд Трамп на самитот за климатски промени, што ќе се одржи во Париз во декември, откако тој ги ...
1 5 6 7 8 9 70 / 85 НАПИСИ