Таг: епидемиолог

СЕКОЈ ВТОР ВЕЛЕШАНЕЦ ШТО СЕ ТЕСТИРАЛ ЗА КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ПОЗИТИВЕН

СЕКОЈ ВТОР ВЕЛЕШАНЕЦ ШТО СЕ ТЕСТИРАЛ ЗА КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ПОЗИТИВЕН

Секој втор жител на Велес кој направил ковид тест излегол позитивен. Ова го покажува епидемиолошката анализа за 2020 на Центарот за јавно здравје Веле ...
ИМАМЕ НАЈМАЛА СТАПКА НА СЕЗОНСКИ ГРИП ДОСЕГА, НЕ Е ИСКЛУЧЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ДА ИМАЛЕ И ГРИП, ВЕЛИ Д-Р ДАНИЛОВСКИ

ИМАМЕ НАЈМАЛА СТАПКА НА СЕЗОНСКИ ГРИП ДОСЕГА, НЕ Е ИСКЛУЧЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ДА ИМАЛЕ И ГРИП, ВЕЛИ Д-Р ДАНИЛОВСКИ

Може да се случи да нема врв на грипот оваа сезона, поверојатно е да имаме само благо покачување во бројот на случаи, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК епидемио ...
ТОЧНО Е ДЕКА БСЖ ВАКЦИНАТА ВЛИЈАЕ НА ОТПОРНОСТА НА КОВИД-19, НО СЀ УШТЕ Е РАНО ЗА ДА СЕ ПРЕПОРАЧА КАКО МЕРКА, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ МИКИЌ

ТОЧНО Е ДЕКА БСЖ ВАКЦИНАТА ВЛИЈАЕ НА ОТПОРНОСТА НА КОВИД-19, НО СЀ УШТЕ Е РАНО ЗА ДА СЕ ПРЕПОРАЧА КАКО МЕРКА, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ МИКИЌ

Епидемиологот од Институтот за јавно здравје д-р Владимир Микиќ вели дека има индиции дека населението кое примило БСЖ вакцина, која се дава против ту ...
ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

Професорот по епидемиологија и поранешен министер за здравство д-р Драган Даниловски вели дека ако не даваат ефект досегашните мерки на Владата за спр ...
4 / 4 НАПИСИ