Таг: ЕПП

МЕРКЕЛ НЕ ОТКРИВА ШТО МУ КАЖАЛА НА ГРУЕВСКИ ВО МАЛТА

МЕРКЕЛ НЕ ОТКРИВА ШТО МУ КАЖАЛА НА ГРУЕВСКИ ВО МАЛТА

Партијата на германската канцеларка Ангела Меркел ЦДУ одби официјално да ја коментира нејзината средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, вчера ...

БРЗ ВОЗ

1 Возот за Приштина тргна. Првите патници беа министрите Фатмир Бесими и Џемали Мехази. Полицијата и Царината велат дека нема услови за контрола на ...
2 / 2 НАПИСИ