Таг: ЕСМ

1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ
СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ОД 1 ЈАНУАРИ, РЕЧЕ БЕКТЕШИ

СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ОД 1 ЈАНУАРИ, РЕЧЕ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека од 1 јануари цената на струјата нема да поскапи. Бектеши вели дека нема да плаќаат граѓаните повисо ...
ТЕМЕЛНО СЕ РЕНОВИРА ХОТЕЛОТ „МОЛИКА“ НА ПЕЛИСТЕР, ЗА ПРВПАТ ПО 30 ГОДИНИ ОД ИЗГРАДБАТА

ТЕМЕЛНО СЕ РЕНОВИРА ХОТЕЛОТ „МОЛИКА“ НА ПЕЛИСТЕР, ЗА ПРВПАТ ПО 30 ГОДИНИ ОД ИЗГРАДБАТА

На 30-годишнината од изградбата, темелно се реновира хотелот „Молика“ на Пелистер кој е во државна сопственост и со него раководи ЕСМ Молика. „Веќе ...
ЕСМ ПРЕЗЕДЕ ОБВРСКА ДА ЈА САНИРА ШТЕТАТА НА МОСТОТ БЕЛАСИЦА, ВЕЛИ АРСОВСКА

ЕСМ ПРЕЗЕДЕ ОБВРСКА ДА ЈА САНИРА ШТЕТАТА НА МОСТОТ БЕЛАСИЦА, ВЕЛИ АРСОВСКА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска вели дека ЕСМ презел обврска да ја санира штетата на долниот дел од мостот Беласица, настаната во пожар на 1 ...
ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ГО САНИРА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЕСМ НЕМА ВРСКА СО ТОА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНАТА КОМПАНИЈА

ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ГО САНИРА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЕСМ НЕМА ВРСКА СО ТОА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНАТА КОМПАНИЈА

ЕСМ не треба да го санира мостот „Беласица“ тоа си е обврска на Град Скопје, велат за САКАМДАКАЖАМ.МК од државната компанија, откако во саботата од Гр ...
АРСОВСКА ПУШТИ ЗА СООБРАЌАЈ ДВЕ ЛЕНТИ ОД ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“, ВЕЛИ ЕСМ ЌЕ ГО САНИРА КОГА ЌЕ СТАВА НОВИ ЦЕВКИ

АРСОВСКА ПУШТИ ЗА СООБРАЌАЈ ДВЕ ЛЕНТИ ОД ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“, ВЕЛИ ЕСМ ЌЕ ГО САНИРА КОГА ЌЕ СТАВА НОВИ ЦЕВКИ

Од денеска, по двете надворешни ленти на мостот „Беласица“ може да возат лесни возила, соопштија од Град Скопје. Во соопштението испратено до медиумит ...
АРСОВСКА ДА ГО ПОПРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ГРАЃАНИТЕ НЕ СЕ ДОЛЖНИ ДА ПЛАЌААТ ПОСКАПО ПАРНО ОТИ ТОПЛОВОДОТ НЕ Е ВО ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

АРСОВСКА ДА ГО ПОПРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ГРАЃАНИТЕ НЕ СЕ ДОЛЖНИ ДА ПЛАЌААТ ПОСКАПО ПАРНО ОТИ ТОПЛОВОДОТ НЕ Е ВО ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски ја повикува градоначалничката Данела Арсовска да се фати за работа и да го сани ...
ЕСМ ГИ ОТСТРАНУВА ЦЕВКИТЕ ЗА ПАРНО КОИ ИЗГОРЕА ВО ПОЖАРОТ НА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ ВО СКОПЈЕ

ЕСМ ГИ ОТСТРАНУВА ЦЕВКИТЕ ЗА ПАРНО КОИ ИЗГОРЕА ВО ПОЖАРОТ НА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ ВО СКОПЈЕ

Цевките за парно кои беа запалени во пожарот на мостот „Беласица“ во центарот на Скопје почнаа да се отстрануваат. Екипи од ЕСМ Дистрибуција на топлин ...
ВАСКО КОВАЧЕВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, НОВ ДИРЕКТОР НА ЕСМ ЌЕ БИДЕ ВАСКО СТЕФАНОВ ОД „МАКЕДОНСКИ ПОШТИ“

ВАСКО КОВАЧЕВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, НОВ ДИРЕКТОР НА ЕСМ ЌЕ БИДЕ ВАСКО СТЕФАНОВ ОД „МАКЕДОНСКИ ПОШТИ“

Директорот на Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) Васко Ковачевски поднесе, а на негово место ќе дојде Васко Стефанов кој сега е директор на „Македо ...
КОРИСНИЦИТЕ НА „ЖЕЛЕЗАРСКОТО“ ПАРНО ЌЕ НЕМААТ ГРЕЕЊЕ 24 ЧАСА НА ДЕН, ТУКУ ОД 6 ДО 22 ЧАСОТ КАКО ЦЕЛО СКОПЈЕ

КОРИСНИЦИТЕ НА „ЖЕЛЕЗАРСКОТО“ ПАРНО ЌЕ НЕМААТ ГРЕЕЊЕ 24 ЧАСА НА ДЕН, ТУКУ ОД 6 ДО 22 ЧАСОТ КАКО ЦЕЛО СКОПЈЕ

Корисниците на таканареченото „железарско“ парно во населбите Автокоманда ќе немаат греење 24 часа на ден како досега туку од 6 до 22 часот. Од ЕСМ ве ...
ЕДНАТА ЗГРАДА НА ЕСМ 7 ГОДИНИ СТОИ СО РАЗРУШЕНА ФАСАДА, ВТОРАТА КАЈ СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОПАЃА БЕЗ ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ

ЕДНАТА ЗГРАДА НА ЕСМ 7 ГОДИНИ СТОИ СО РАЗРУШЕНА ФАСАДА, ВТОРАТА КАЈ СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОПАЃА БЕЗ ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ

Државната компанија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) има две деловни згради и двете се распаѓаат во најстрогиот центар на Скопје. Првата е зграда ...
1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ