Таг: етно музеј

ПОТРАГА СО ХЕЛИКОПТЕР ПО ПЛАНИНАР ОД СКОПЈЕ КОЈ СЕ ИЗГУБИЛ КОН ОРЛЕ ВО КАВАДАРЕЧКО

ПОТРАГА СО ХЕЛИКОПТЕР ПО ПЛАНИНАР ОД СКОПЈЕ КОЈ СЕ ИЗГУБИЛ КОН ОРЛЕ ВО КАВАДАРЕЧКО

Скопјанец се изгубил кон врвот Орле кај Кавадарци, потврдиja од МВР и по него е организирана масовна потрага. Во потрагата покрај ловџии и планинари е ...
ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТИОТ МАЛЕЗИСКИ АВИОН ЗАВРШИ СО МАЛКУ ОДГОВОРИ

ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТИОТ МАЛЕЗИСКИ АВИОН ЗАВРШИ СО МАЛКУ ОДГОВОРИ

По речиси три години барање, потрагата по исчезнатиот авион МХ370 на авиокомпанијата „Малезија Ерлајнс“ заврши без никаква трага од авионот, соопштија ...
2 / 2 НАПИСИ