Таг: еврокомесар

ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЕВРОКОМЕСАРОТ ВАРХЕЈИ ЗА 119-ТЕ ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ КОИ МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА ГИ ДОБИЕ ОД ЕУ

ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЕВРОКОМЕСАРОТ ВАРХЕЈИ ЗА 119-ТЕ ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ КОИ МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА ГИ ДОБИЕ ОД ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски во рамките на посетата на Брисел денеска се сретна со еврокомесарот за добрососедска политика и проширување Оливер Вар ...
ЕВРОКОМЕСАРОТ ЗА ТРГОВИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ГИ ПРЕКРШИЛ КОРОНАМЕРКИТЕ ВЕЧЕРАЈЌИ СО 80 ЛУЃЕ

ЕВРОКОМЕСАРОТ ЗА ТРГОВИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ГИ ПРЕКРШИЛ КОРОНАМЕРКИТЕ ВЕЧЕРАЈЌИ СО 80 ЛУЃЕ

Еврокомесарот за трговија Фил Хоган поднесе оставка откако ирската влада го обвини за прекршување на мерките за заштита од коронавирусот. Тој се на ...
ЕУ ВО ЈУНИ ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ПРЕГОВАРАЧКИТЕ РАМКИ ЗА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, ПОТВРДИ ЕВРОКОМЕСАРОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ВАРХЕЈИ

ЕУ ВО ЈУНИ ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ПРЕГОВАРАЧКИТЕ РАМКИ ЗА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, ПОТВРДИ ЕВРОКОМЕСАРОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ВАРХЕЈИ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, попладнево пред Комисијата за надворешни работи на Европскиот Парламент потврди дека извештаите за реформ ...
ГРУЕВСКИ ВО 2013 СО ПИСМО ГО УБЕДУВАЛ ЕВРОКОМЕСАРОТ ФИЛЕ ДЕКА НЕ СЕ МЕША ВО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ ЗА КЕЖАРОВСКИ И ШИПОВИЌ

ГРУЕВСКИ ВО 2013 СО ПИСМО ГО УБЕДУВАЛ ЕВРОКОМЕСАРОТ ФИЛЕ ДЕКА НЕ СЕ МЕША ВО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ ЗА КЕЖАРОВСКИ И ШИПОВИЌ

Во писмо од 1 ноември, 2013 до тогашниот еврокомесар за проширување Штефан Филе, тогашниот македонски премиер Никола Груевски му објаснува како македо ...
БРИСЕЛ ОЧЕКУВА КОНКРЕТНИ РЕФОРМИ ВО БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЛУЖБИ, АДМИНИСТРАЦИЈАТА И СУДСТВОТО, МУ КАЖА ХАН НА ЗАЕВ

БРИСЕЛ ОЧЕКУВА КОНКРЕТНИ РЕФОРМИ ВО БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЛУЖБИ, АДМИНИСТРАЦИЈАТА И СУДСТВОТО, МУ КАЖА ХАН НА ЗАЕВ

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан му кажа на премиерот Зоран Заев дека Брисел очекува конкретни резултати за реформите ...
ХАН САКА ДА СЕ СРЕТНЕ СО НОВИОТ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, АМА ТЕШКО ДА СЕ ИЗБЕРЕ ДЕНЕСКА

ХАН САКА ДА СЕ СРЕТНЕ СО НОВИОТ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, АМА ТЕШКО ДА СЕ ИЗБЕРЕ ДЕНЕСКА

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан денеска ќе биде во Скопје на средби со политичките лидери и во неговата агенда е ставен т ...
ХАН ОЧЕКУВА ИВАНОВ ДА МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА НА ЗАЕВ

ХАН ОЧЕКУВА ИВАНОВ ДА МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА НА ЗАЕВ

Еврокомесарот за добрососедски односи и проширување Јоханес Хан очекува претседателот Ѓорге Иванов да го даде мандатот за влада на лидерот на СДСМ Зор ...
ХАН БАРА ДА НЕ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

ХАН БАРА ДА НЕ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје повика да не се злоупотребува Специјалното јавно обвинителство и да се остави да ја работи ...
8 / 8 НАПИСИ