Таг: Ф-16

АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

Генералниот секретар Јенс Столтенберг изјави дека членките на НАТО ќе договорат значителен пакет за Украина на самитот во Вашингтон, на кој се одбележ ...
ТУРЦИЈА ПО БРЗА ПОСТАПКА ЌЕ ДОБИЕ АВИОНИ „Ф-16“ ОД САД ОТКАКО ГО ОДОБРИ ЧЛЕНСТВОТО НА ШВЕДСКА ВО НАТО

ТУРЦИЈА ПО БРЗА ПОСТАПКА ЌЕ ДОБИЕ АВИОНИ „Ф-16“ ОД САД ОТКАКО ГО ОДОБРИ ЧЛЕНСТВОТО НА ШВЕДСКА ВО НАТО

Американскиот амбасадор во Турција изјави дека Конгресот ќе ја забрза постапката за продажба на борбени авиони „Ф-16“ на Анкара веднаш откако турскиот ...
АМЕРИКА ИМ ДОЗВОЛИ НА СОЈУЗНИЦИТЕ ДА Ѝ ДАДАТ МОДЕРНИ Ф-16 АВИОНИ НА УКРАИНА

АМЕРИКА ИМ ДОЗВОЛИ НА СОЈУЗНИЦИТЕ ДА Ѝ ДАДАТ МОДЕРНИ Ф-16 АВИОНИ НА УКРАИНА

САД велат дека ќе им дозволат на своите сојузници од Западот да ја снабдат Украина со модерни борберни авиони, вклучувајќи го и американскиот Ф-16, шт ...
3 / 3 НАПИСИ