Таг: фабрика

1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ
РОДИТЕЛИ СЕ ЗАТВОРААТ ВО ЌЕЛИИ ВО КОРЕЈСКАТА „ФАБРИКА ЗА СРЕЌА“ ЗА ДА РАЗБЕРАТ ЗОШТО НИВНИТЕ ДЕЦА  ЖИВЕАТ ОТСЕЧЕНИ ОД СВЕТОТ

РОДИТЕЛИ СЕ ЗАТВОРААТ ВО ЌЕЛИИ ВО КОРЕЈСКАТА „ФАБРИКА ЗА СРЕЌА“ ЗА ДА РАЗБЕРАТ ЗОШТО НИВНИТЕ ДЕЦА ЖИВЕАТ ОТСЕЧЕНИ ОД СВЕТОТ

Единственото нешто што ја поврзува секоја мала соба во „Фабриката за среќа“ со надворешниот свет е дупката за хранење на вратата. Не се дозволени теле ...
ВО КУМАНОВО ЗА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ДВАЕСЕТИНА МАЛИ ФАБРИКИ ЗА ЧЕВЛИ

ВО КУМАНОВО ЗА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ДВАЕСЕТИНА МАЛИ ФАБРИКИ ЗА ЧЕВЛИ

Над 20 мали фабрики за производство на чевли се затвориле во последните две години во Куманово, поради тешката економска состојба во државата. Сам лан ...
ЕКО-АКТИВИСТИ ОКУПИРАА ШУМА КРАЈ БЕРЛИН ЗА ДА СПРЕЧАТ СЕЧА ЗАРАДИ ПРОШИРУВАЊЕ НА ФАБРИКАТА НА „ТЕСЛА“

ЕКО-АКТИВИСТИ ОКУПИРАА ШУМА КРАЈ БЕРЛИН ЗА ДА СПРЕЧАТ СЕЧА ЗАРАДИ ПРОШИРУВАЊЕ НА ФАБРИКАТА НА „ТЕСЛА“

Еколошките активисти кои протестираат против ширењето на американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“ надвор од Берлин, велат дека план ...
СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ПО ВТОРПАТ ДОЗВОЛИЈА ДА СЕ ГРАДИ 31 ЗГРАДА КАЈ ПАЗАРОТ, НАЈВИСОКАТА Е 21 КАТ

СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ПО ВТОРПАТ ДОЗВОЛИЈА ДА СЕ ГРАДИ 31 ЗГРАДА КАЈ ПАЗАРОТ, НАЈВИСОКАТА Е 21 КАТ

Советниците во Советот на Општина Ѓорче Петров од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска не дозволија да се суспендира Деталниот урбанистички план (ДУП) за гр ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ И 20-МИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР МЕЃУ КОМБЕ СО РАБОТНИЦИ И КОЛА ВО БИТОЛА

ЕДЕН ЗАГИНАТ И 20-МИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР МЕЃУ КОМБЕ СО РАБОТНИЦИ И КОЛА ВО БИТОЛА

Едно лице почина на местото на сообраќајната несреќа, а 20-мина работници се повредени во директен судир меѓу комбе и патничко возило, што се попладне ...
ТРОЈЦА ВООРУЖЕНИ УКРАЛЕ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА ОД ФАБРИКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА МЕДИЦИНСКИ КАНАБИС ВО ЧЕГРАНЕ, ГОСТИВАРСКО

ТРОЈЦА ВООРУЖЕНИ УКРАЛЕ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА ОД ФАБРИКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА МЕДИЦИНСКИ КАНАБИС ВО ЧЕГРАНЕ, ГОСТИВАРСКО

Тројца разбојници вчера украле пола тон марихуана од фабрика за производство на марихуана за медицински цели во Гостивар. Тројцата разбојници, под зак ...
ЕАМ ОД ШТИП, ЕДИНСТВЕНАТА МАКЕДОНСКА КОНФЕКЦИЈА СО СВОЕ ПРОИЗВОДСТВО, ОД ИЗВОЗ НА МАИЦИ ЗАРАБОТУВА 6 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

ЕАМ ОД ШТИП, ЕДИНСТВЕНАТА МАКЕДОНСКА КОНФЕКЦИЈА СО СВОЕ ПРОИЗВОДСТВО, ОД ИЗВОЗ НА МАИЦИ ЗАРАБОТУВА 6 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

Штипската текстилна фирма ЕАМ е единствената македонска компанија која има сопствено производство, почнувајќи од основната суровина памукот, неговата ...
ПЛАТЕНИ КОМУНАЛИИТЕ ЗА ПРВАТА ЗГРАДА ВО „ТРЕСКА“, СЕ ЧЕКА УШТЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОД СДСМ ДА ГО ПОТПИШЕ ОДОБРЕНИЕТО И ПОЧНУВА ГРАДБАТА СПОРЕД ПЛАНОВИТЕ НАЦРТАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ПЛАТЕНИ КОМУНАЛИИТЕ ЗА ПРВАТА ЗГРАДА ВО „ТРЕСКА“, СЕ ЧЕКА УШТЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОД СДСМ ДА ГО ПОТПИШЕ ОДОБРЕНИЕТО И ПОЧНУВА ГРАДБАТА СПОРЕД ПЛАНОВИТЕ НАЦРТАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Летово ќе почне градбата на првата зграда во кругот на поранешната фабрика „Треска“ и со тоа ќе се бетонизира и последниот слободен простор во центаро ...
ГЕРМАНСКИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ОТВОРИ ФАБРИКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СПОРТСКА ОПРЕМА ВО БИТОЛА

ГЕРМАНСКИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ОТВОРИ ФАБРИКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СПОРТСКА ОПРЕМА ВО БИТОЛА

Германскиот параглајдерист и кајтсурфер Ралф Гросел ја отвори фабриката „Брејнчајлд продукција“ во Битола, која на еколошки начин ќе произведува опрем ...
ГЕРАСИМОВСКИ НЕ ГО ИНТЕРЕСИРА ЈАВНИОТ ИНТЕРЕС ТУКУ ИНТЕРЕСИТЕ НА ГРАДЕЖНИ ФИРМИ, ВЕЛАТ ОД „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ ЗА ГРАДЕЊЕТО ВО „ТРЕСКА“

ГЕРАСИМОВСКИ НЕ ГО ИНТЕРЕСИРА ЈАВНИОТ ИНТЕРЕС ТУКУ ИНТЕРЕСИТЕ НА ГРАДЕЖНИ ФИРМИ, ВЕЛАТ ОД „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ ЗА ГРАДЕЊЕТО ВО „ТРЕСКА“

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски ги крши одлуките и прописите и работи спротивно на сопствените предизборни ветувања за просторот ...
1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ