Таг: фабрика

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ И ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА 800.000 ЕВРА ПРИ ПРЕТРЕС ВО ФАБРИКА ЗА КАНАБИС ВО БИТОЛА

ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ И ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА 800.000 ЕВРА ПРИ ПРЕТРЕС ВО ФАБРИКА ЗА КАНАБИС ВО БИТОЛА

Пет лица се приведени, а запленета е дрога во вредност од 800.000 евра при претрес во фабрика за производство на канабис за медицински цели во Битола ...
ГЕРМАНСКА ФИРМА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

ГЕРМАНСКА ФИРМА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

Во технолошката индустриска развојна зона (ТИРЗ) во Тетово, германска компанија ќе произведува електрична кола, откако Владата денеска одобри давање д ...
ИСТРАГАТА ЗА ПРИЧИНИТЕ ЗА ПОЖАРОТ ВО ФАБРИКАТА „ПОФИКС“ НЕ Е ПОЧНАТА ОТИ СЕ ЧЕКААТ ВЕШТАЧЕЊЕТА ОД СТРУЧНИТЕ ЛИЦА

ИСТРАГАТА ЗА ПРИЧИНИТЕ ЗА ПОЖАРОТ ВО ФАБРИКАТА „ПОФИКС“ НЕ Е ПОЧНАТА ОТИ СЕ ЧЕКААТ ВЕШТАЧЕЊЕТА ОД СТРУЧНИТЕ ЛИЦА

Иако поминаа 6 недели од големиот пожар кој изби во тетовската фабрика „Пофикс“, Јавното обвинителство сè уште ја нема започнато истрагата. Од таму ве ...
СМРДЕАТА НА ИЗГОРЕНА ГУМА И НАФТА ДОАЃА ОД СРБИЈА И ГО ЗАГАДУВА КУМАНОВО, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

СМРДЕАТА НА ИЗГОРЕНА ГУМА И НАФТА ДОАЃА ОД СРБИЈА И ГО ЗАГАДУВА КУМАНОВО, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

По пријавите на граѓаните и медиумите за непријатна миризба на изгорена гума и нафта во Куманово, која ги пече очите и тера на повраќање, Државниот ин ...
ФАБРИКА ВО ПРЕШЕВО ВО СРБИЈА ГО ЗАГАДУВА ВОЗДУХОТ ВО КУМАНОВО

ФАБРИКА ВО ПРЕШЕВО ВО СРБИЈА ГО ЗАГАДУВА ВОЗДУХОТ ВО КУМАНОВО

Фабрика која се наоѓа во близина на македонската граница на територија на Србија го загадува воздухот во Куманово. Откако САКАМДАКАЖАМ вчера алармираш ...
ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО ТЕТОВСКИТЕ УЧИЛИШТА ПОРАДИ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ ОД ПОЖАРОТ ВО ФАБРИКАТА „ПОФИКС“ 

ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО ТЕТОВСКИТЕ УЧИЛИШТА ПОРАДИ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ ОД ПОЖАРОТ ВО ФАБРИКАТА „ПОФИКС“ 

Општина Тетово денеска донесе одлука да се прекине наставата во тетовските основни и средни училишта бидејќи воздухот е многу загаден од пожарот што у ...
РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

Руските интернет тролови со седиште во стара фабрика за оружје во Санкт Петербург се насочени кон светските лидери на Интернет и шират поддршка за инв ...
ГОРИ МАГАЦИН ВО ДВОРОТ НА ПОРАНЕШНАТА ФАБРИКА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

ГОРИ МАГАЦИН ВО ДВОРОТ НА ПОРАНЕШНАТА ФАБРИКА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

Пожар изби во дворот на поранешната фабрика „Треска“ во скопската општина Центар. Како што изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Центарот за управување со кр ...
БИТКАТА ЗА МАРИУПОЛ СТАНА БИТКА ЗА ЧЕЛИЧАРНИЦАТА „АЗОВСТАЛ“, ПОСЛЕДНОТО УПОРИШТЕ НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ

БИТКАТА ЗА МАРИУПОЛ СТАНА БИТКА ЗА ЧЕЛИЧАРНИЦАТА „АЗОВСТАЛ“, ПОСЛЕДНОТО УПОРИШТЕ НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ

Украинската војска објави дека Русија планира да ја нападне челичарницата „Азовстал“, која стана клучна точка во борбата за контрола на Мариупол, доде ...
ИЛОН МАСК ВО ГЕРМАНИЈА ЈА ОТВОРИ ПРВАТА „ГИГАФАБРИКА“ НА „ТЕСЛА“ ВО ЕВРОПА

ИЛОН МАСК ВО ГЕРМАНИЈА ЈА ОТВОРИ ПРВАТА „ГИГАФАБРИКА“ НА „ТЕСЛА“ ВО ЕВРОПА

Илон Маск отвори огромна фабрика за електрични автомобили во Германија, што е прв европски центар на неговата компанија „Тесла“. Таканаречената гигафа ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ