Таг: федерализација

ПЛАТФОРМАТА  НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ Е ПИШУВАНА ВО СКОПЈЕ И НЕ ЗНАЧИ ПОДЕЛБА НА ДРЖАВАТА, НАПИША АХМЕТИ НА ФЕЈСБУК

ПЛАТФОРМАТА  НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ Е ПИШУВАНА ВО СКОПЈЕ И НЕ ЗНАЧИ ПОДЕЛБА НА ДРЖАВАТА, НАПИША АХМЕТИ НА ФЕЈСБУК

Платформата на албанските партии во Македонија е напишана во Скопје и таа на ниту еден начин или форма не ја нарушува државата, унитарниот карактер, н ...
НЕ СЕ ПАЛЕТЕ ЏАБЕ НА ЕТНИЧКА КАРТА, НЕМА ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, ПОРАЧА ДУИ ПРЕКУ АРТАН ГРУБИ

НЕ СЕ ПАЛЕТЕ ЏАБЕ НА ЕТНИЧКА КАРТА, НЕМА ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, ПОРАЧА ДУИ ПРЕКУ АРТАН ГРУБИ

Артан Груби, пратеник и најблизок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, вели дека со заедничката изјава на албанските партии не се задира унитарнио ...
СОРОС И КАТИЦА

СОРОС И КАТИЦА

1 До пред само еден месец, Никола Груевски бараше од гласачкото тело да му обезбеди 63 пратеници за да не може никој да го уценува. Им измисли федерал ...

ЗАРОБЕНА ДРЖАВА

1 Значи, оваа власт веќе не се трпи. И затоа, дај да му дадеме на Груевски 63 пратеници да може конечно тој да дојде на власт. Еднаш веќе да победи. З ...
4 / 4 НАПИСИ