Таг: Фејсбук

1 2 3 15 10 / 146 НАПИСИ
СУДОТ ВО НЕГОТИНО ОСУДИ ОБВИНЕТ ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА ЗА СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЈА, ШТО Е ПРВА ПРЕСУДА ЗА ОТВОРЕНА КСЕНОФОБИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ПРОТИВ ЛГБТИ-ЛИЦАТА

СУДОТ ВО НЕГОТИНО ОСУДИ ОБВИНЕТ ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА ЗА СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЈА, ШТО Е ПРВА ПРЕСУДА ЗА ОТВОРЕНА КСЕНОФОБИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ПРОТИВ ЛГБТИ-ЛИЦАТА

Основниот суд во Неготино како надлежен првостепен кривичен суд, одлучувајќи по обвинителен предлог на Јавното обвинителство Кавадарци, а по кривична ...
ПАДНАА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, ПРОБЛЕМОТ Е ГЛОБАЛЕН

ПАДНАА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, ПРОБЛЕМОТ Е ГЛОБАЛЕН

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм, Месонџер и Тредс паднаа на глобално ниво, вклучувајќи ја и Македонија, при што корисниците не можат да влезат в ...
ПРИТВОР ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПРЕКУ ВИДЕА НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛКА, А НА ЌЕРКА Ѝ ПРАЌАЛ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПОРАКИ

ПРИТВОР ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПРЕКУ ВИДЕА НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛКА, А НА ЌЕРКА Ѝ ПРАЌАЛ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПОРАКИ

Прилепчанец кој досега бил осудуван за загрозување на сигурноста се заканувал, демнел и вознемирувал обвинителка од прилепското Обвинителство и нејзин ...
ДРАСТИЧНО ОПАДНАЛ ИНТЕРЕСОТ ЗА СЛЕДЕЊЕ ВЕСТИ ПОСЛЕДНИВЕ 6 ГОДИНИ, ВЕЛИ ИСТРАЖУВАЊЕ НА ИНСТИТУТОТ РОЈТЕРС

ДРАСТИЧНО ОПАДНАЛ ИНТЕРЕСОТ ЗА СЛЕДЕЊЕ ВЕСТИ ПОСЛЕДНИВЕ 6 ГОДИНИ, ВЕЛИ ИСТРАЖУВАЊЕ НА ИНСТИТУТОТ РОЈТЕРС

Бројот на луѓе кои многу се интересираат за вести е намален за околу една четвртина во последните шест години, покажува глобална студија. Во извештајо ...
ПРЕСУДЕНА КАЗНА ОД 400 ЕВРА ЗА ЛИЦЕ КОЕ ДИСКРИМИНИРА, КАЗНИТЕ ЗА ПРАВНИ ЛИЦА СЕ ДО 10.000 ЕВРА, КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА ПРЕПЛАВЕНА СО ПРЕТСТАВКИ

ПРЕСУДЕНА КАЗНА ОД 400 ЕВРА ЗА ЛИЦЕ КОЕ ДИСКРИМИНИРА, КАЗНИТЕ ЗА ПРАВНИ ЛИЦА СЕ ДО 10.000 ЕВРА, КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА ПРЕПЛАВЕНА СО ПРЕТСТАВКИ

За нецели три години од постоењето, Комисијата за заштита и спречување од дискриминација (КЗСД) дојде до степен да се затрупа со претставки од граѓани ...
ЕКСАМБАСАДОРКА НА ФЕЈСБУК ТЕШКО НАВРЕДИЛА И ВОЗНЕМИРИЛА ЕТНИЧКО МАЛЦИНСТВО, КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА БАРА ДА СЕ ИЗВИНИ И ДА ЈА ИЗБРИШЕ ОБЈАВАТА

ЕКСАМБАСАДОРКА НА ФЕЈСБУК ТЕШКО НАВРЕДИЛА И ВОЗНЕМИРИЛА ЕТНИЧКО МАЛЦИНСТВО, КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА БАРА ДА СЕ ИЗВИНИ И ДА ЈА ИЗБРИШЕ ОБЈАВАТА

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) утврдила вознемирување врз основа на етничка припадност, извршено од поранешна македонска ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА БАРА ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ ДА ТРГНЕ ВОЗНЕМИРУВАЧКА ОБЈАВА НА ФЕЈСБУК И ДА СЕ ИЗВИНИ, А ТОЈ УШТЕ НЕ ЈА ИЗБРИШАЛ

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА БАРА ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ ДА ТРГНЕ ВОЗНЕМИРУВАЧКА ОБЈАВА НА ФЕЈСБУК И ДА СЕ ИЗВИНИ, А ТОЈ УШТЕ НЕ ЈА ИЗБРИШАЛ

За Ленин Јовановски од Скопје, сопственикот на транспортното претпријатие „Слобода превоз“, Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД ...
ПРОФЕСОРКАТА АЧКОСКА, КОЈА НАПИША НА ФЕЈСБУК ДЕКА ТИНЕЈЏЕР УМРЕЛ ОД ДРОГА ВО ПИЈАЧКА, ВО ПОЛИЦИЈА РЕКЛА ДЕКА СЛУШНАЛА МУАБЕТИ ОД ДЕЦА

ПРОФЕСОРКАТА АЧКОСКА, КОЈА НАПИША НА ФЕЈСБУК ДЕКА ТИНЕЈЏЕР УМРЕЛ ОД ДРОГА ВО ПИЈАЧКА, ВО ПОЛИЦИЈА РЕКЛА ДЕКА СЛУШНАЛА МУАБЕТИ ОД ДЕЦА

Универзитетската професорка и историчарка Виолета Ачкоска, авторка на постот на Фејсбук со кој објави вест дека средношколец починал од дрога во пијал ...
ЕВРОРЕАЛИСТИ И ЕВРООПОРТУНИСТИ

ЕВРОРЕАЛИСТИ И ЕВРООПОРТУНИСТИ

Ја грабнаа приказната за евроинтеграцијата за да грабнат поголеми провизии. ...
ТРАМП ДОБИ ДОЗВОЛА ДА СЕ ВРАТИ НА ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ

ТРАМП ДОБИ ДОЗВОЛА ДА СЕ ВРАТИ НА ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ

Бившиот американски претседател Доналд Трамп ќе може да се врати на Фејсбук и Инстаграм откако компанијата „Мета“ објави дека му ја укинува двегодишна ...
1 2 3 15 10 / 146 НАПИСИ