Таг: Фејсбук

1 2 3 4 13 20 / 124 НАПИСИ
ГОЛЕМ ПАД НА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, НЕ РАБОТАТ СО ЧАСОВИ

ГОЛЕМ ПАД НА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, НЕ РАБОТАТ СО ЧАСОВИ

Фејсбук, Инстаграм, Месинџер и Вотсап се соочуваат со еден од најголемите прекини во работата досега. Сите четири услуги се во сопственост на „Фејсбук ...
ФЕЈСБУК ОТСТРАНИЛ СТОТИЦИ РУСКИ СТРАНИЦИ ПРЕКУ КОИ СЕ ШИРЕЛЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕТО

ФЕЈСБУК ОТСТРАНИЛ СТОТИЦИ РУСКИ СТРАНИЦИ ПРЕКУ КОИ СЕ ШИРЕЛЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕТО

Фејсбук отстранил стотици страници за кои вели дека служеле за ширење дезинформации за вакцинирањето, а кои биле водени од Русија. Главна цел на оваа ...
БОГАТИТЕ ДРЖАВИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА ОДАНОЧУВАЊЕ НА „ГУГЛ“, „АМАЗОН“ И „ФЕЈСБУК“

БОГАТИТЕ ДРЖАВИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА ОДАНОЧУВАЊЕ НА „ГУГЛ“, „АМАЗОН“ И „ФЕЈСБУК“

САД, Велика Британија и останатите членки на Г7 постигнаа историски договор за оданочување на големите компании како „Гугл“, „Амазон“ и „Фејсбук“, што ...
ТОА Е НАВРЕДА ЗА 75 МИЛИОНИ ЛУЃЕ КОИ ГЛАСАА ЗА МЕНЕ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО ДОБИ ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ФЕЈСБУК

ТОА Е НАВРЕДА ЗА 75 МИЛИОНИ ЛУЃЕ КОИ ГЛАСАА ЗА МЕНЕ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО ДОБИ ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ФЕЈСБУК

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп доби двегодишна суспензија од Фејсбук и Инстаграм. На него му беше забранет пристап до овие соција ...
ЛУДИТЕ ЛЕВИЧАРИ СЕ ПЛАШАТ ОД ВИСТИНАТА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО СУДОТ НА ФЕЈСБУК ЈА ПОДДРЖА НЕГОВАТА СУСПЕНЗИЈА

ЛУДИТЕ ЛЕВИЧАРИ СЕ ПЛАШАТ ОД ВИСТИНАТА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО СУДОТ НА ФЕЈСБУК ЈА ПОДДРЖА НЕГОВАТА СУСПЕНЗИЈА

Доналд Трамп жестоко ги критикуваше социјалните мрежи откако надзорниот одбор на Фејсбук ја поддржа неговата суспензија од Фејсбук и Инстаграм. Таа за ...
ВОСПИТУВАЧКАТА ДРАГАНА СПАСЕВСКА ОД ФЕЈСБУК И ДЕНЕСКА ПОВИКУВА НА БОЈКОТ НА НАСТАВАТА

ВОСПИТУВАЧКАТА ДРАГАНА СПАСЕВСКА ОД ФЕЈСБУК И ДЕНЕСКА ПОВИКУВА НА БОЈКОТ НА НАСТАВАТА

Поделеност има меѓу родителите и учениците по најавите за бојкот на наставата во Битола, градот од каде што е и воспитувачката Драгана Спасевска, потп ...
ПАРЦЕЛИ ОД АМАЗОНСКИТЕ ДОЖДОВНИ ШУМИ ИЛЕГАЛНО СЕ ПРОДАВААТ ПРЕКУ ФЕЈСБУК

ПАРЦЕЛИ ОД АМАЗОНСКИТЕ ДОЖДОВНИ ШУМИ ИЛЕГАЛНО СЕ ПРОДАВААТ ПРЕКУ ФЕЈСБУК

Делови од амазонските дождовни шуми во Бразил илегално се продаваат на Фејсбук. Заштитените области вклучуваат национални шуми и земја резервирана за ...
АВСТРАЛИЈА ПРВА НА СВЕТОТ ДОНЕСЕ ЗАКОН СО КОЈ ФЕЈСБУК И ГУГЛ СЕ ОБВРЗУВААТ ДА ПЛАЌААТ ЗА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

АВСТРАЛИЈА ПРВА НА СВЕТОТ ДОНЕСЕ ЗАКОН СО КОЈ ФЕЈСБУК И ГУГЛ СЕ ОБВРЗУВААТ ДА ПЛАЌААТ ЗА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

Австралија е првата земја на светот која донесе закон според кој Фејсбук и Гугл ќе мора да плаќаат за медиумските содржини на своите платформи. Двата ...
„ФЕЈСБУК“ ГИ БЛОКИРАШЕ ВЕСТИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА

„ФЕЈСБУК“ ГИ БЛОКИРАШЕ ВЕСТИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА

„Фејсбук“ ги блокираше вестите во Австралија во изненадувачката ескалација на спорот со владата, што може да биде тест за иднината на онлајн издаваштв ...
ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ГО БЛОКИРАА ТРАМП ОТКАКО ТОЈ КАЖА ДЕКА ГИ САКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ

ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ГО БЛОКИРАА ТРАМП ОТКАКО ТОЈ КАЖА ДЕКА ГИ САКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ

Твитер и Фејсбук привремено ги суспендираа профилите на Доналд Трамп откако тој им се обрати на неговите приврзаници кои упаднаа во зградата на Конгре ...
1 2 3 4 13 20 / 124 НАПИСИ