Таг: финансиска истрага

ИСТРЕСЕНИ ГАЌИ

ИСТРЕСЕНИ ГАЌИ

1 Во прв момент, целата оваа приказна изгледа многу забавно. Речиси е неверојатно како се испреплетуваат судбините на Специјалната јавна обвинителка К ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЌЕ ЈА ПРИЈАВИ ВО ПОЛИЦИЈА ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЗА ЗАКАНУВАЧКА СМС ПОРАКА ДО СУДИЈА

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЌЕ ЈА ПРИЈАВИ ВО ПОЛИЦИЈА ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЗА ЗАКАНУВАЧКА СМС ПОРАКА ДО СУДИЈА

Апелациониот суд Скопје синоќа се дигнал на нозе откако шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска му испратила с ...
ТРАГАМЕ КАДЕ СЕ ОДЛЕАНИ ПАРИТЕ ОД СКОПЈЕ 2014, КАЖА СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

ТРАГАМЕ КАДЕ СЕ ОДЛЕАНИ ПАРИТЕ ОД СКОПЈЕ 2014, КАЖА СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

Специјалното јавно обвинителство во истрагата за проектот „Скопје 2014“, за која што денеска обвинителката Катица Јанева рече дека е при крај, трага п ...
3 / 3 НАПИСИ