Таг: ФК Беласица

БЕШЕ ОПАСЕН КАКО ГОЛМАН, ЕМОТИВЕЦ КАКО ЧОВЕК – СТРУМИЧАНИ СЕ ПРОСТИЈА ОД БЛАГОЈ ИСТАТОВ

БЕШЕ ОПАСЕН КАКО ГОЛМАН, ЕМОТИВЕЦ КАКО ЧОВЕК – СТРУМИЧАНИ СЕ ПРОСТИЈА ОД БЛАГОЈ ИСТАТОВ

Голем број спортски работници, поранешни и сегашни фудбалери, роднини и пријатели со силен аплауз се простија од Благој Истатов, големото фудбалско им ...
ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА БЛАГОЈ ИСТАТОВ

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА БЛАГОЈ ИСТАТОВ

Голманската легенда на македонскиот фудбал Благој Истатов почина денеска на 71-годишна возраст. Роден во 1947 година, Истатов ја почна кариерата во ...
НАЈСТАРИОТ ФУДБАЛЕР ВО МАКЕДОНИЈА ИЛО НИКОЛОВ-МОТОРЕТКАТА НАПОЛНИ 100 ГОДИНИ

НАЈСТАРИОТ ФУДБАЛЕР ВО МАКЕДОНИЈА ИЛО НИКОЛОВ-МОТОРЕТКАТА НАПОЛНИ 100 ГОДИНИ

Ексфудбалерот на струмичка Беласица Илија Николов-Моторетката наполни 100 години и тој е најстариот жител во Македонија кој своевремено професионално ...
3 / 3 НАПИСИ