Таг: фракција

ФРАКЦИЈА ВО ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ, ОД ПАРТИЈАТА ОДГОВАРААТ ДЕКА ИНИЦИЈАТИВАТА НЕ ЗАСЛУЖУВА КОМЕНТАР

ФРАКЦИЈА ВО ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ, ОД ПАРТИЈАТА ОДГОВАРААТ ДЕКА ИНИЦИЈАТИВАТА НЕ ЗАСЛУЖУВА КОМЕНТАР

Поранешниот еднодневен министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска на прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од лидерот ...
1 / 1 НАПИСИ