Таг: Франс фудбал

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЈА ОСВОИ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ НА „ФРАНС ФУДБАЛ“

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЈА ОСВОИ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ НА „ФРАНС ФУДБАЛ“

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер во изборот на „Франс фудбал“, додека меѓу дамите тоа е американската репрезентативка Ме ...
МОДРИЌ ЈА ОСВОИ ЧЕТВРТАТА ЗЛАТНА ТОПКА ГОДИНАВА, И „ФРАНС ФУДБАЛ“ ГО ПРОГЛАСИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МОДРИЌ ЈА ОСВОИ ЧЕТВРТАТА ЗЛАТНА ТОПКА ГОДИНАВА, И „ФРАНС ФУДБАЛ“ ГО ПРОГЛАСИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лука Модриќ ја освои и четвртата Златна топка оваа година, откако „Франс фудбал“ го прогласи за најдобар светски фудбалер на вечерашната церемонија во ...
„ФРАНС ФУДБАЛ“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА ИНИЕСТА ШТО НИКОГАШ НЕ ЈА ДОБИЛ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“

„ФРАНС ФУДБАЛ“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА ИНИЕСТА ШТО НИКОГАШ НЕ ЈА ДОБИЛ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“

„Франс фудбал“, магазинот кој во 1956 година почна да избира најдобар европски фудбалер, во своето последно издание му се извини на Андрес Иниеста што ...
3 / 3 НАПИСИ