Таг: Франц Бекенбауер

СТАТУА НА ФРАНЦ БЕКЕНБАУЕР ЌЕ СТОИ ПРЕД АЛИЈАНЦ АРЕНАТА ВО МИНХЕН

СТАТУА НА ФРАНЦ БЕКЕНБАУЕР ЌЕ СТОИ ПРЕД АЛИЈАНЦ АРЕНАТА ВО МИНХЕН

Починатиот германски фудбалски великан Франц Бекенбауер ќе биде чествуван со статуа пред Алијанц арената на Баерн Минхен, соопшти фондацијата „Курт Ла ...
ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ФРАНЦ БЕКЕНБАУЕР

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ФРАНЦ БЕКЕНБАУЕР

Германската легенда Франц Бекенбауер, кој се смета за еден од најголемите фудбалери на сите времиња, почина на 78 години. Тој го освои Светското првен ...
БЕКЕНБАУЕР ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА, ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ВО АВСТРИЈА

БЕКЕНБАУЕР ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА, ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ВО АВСТРИЈА

Швајцарското обвинителство отвори кривична истрага за германската фудбалска легенда Франц Бекенбауер и тројца други во врска со германската кандидатур ...
3 / 3 НАПИСИ