Таг: Франција

1 2 3 40 10 / 395 НАПИСИ
ГАТАЧКА ИЗМАМИЛА ФРАНЦУСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ Ѝ ПЛАЌАЛ СКАПИ ОДМОРИ ОД ГРАДСКИ ПАРИ ЗА ДА ЗБОРУВА СО НЕГОВИОТ МРТОВ ТАТКО

ГАТАЧКА ИЗМАМИЛА ФРАНЦУСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ Ѝ ПЛАЌАЛ СКАПИ ОДМОРИ ОД ГРАДСКИ ПАРИ ЗА ДА ЗБОРУВА СО НЕГОВИОТ МРТОВ ТАТКО

Градот Агде на медитеранскиот брег во Франција е најпознат по своите прекрасни песочни плажи и сонце преку целата година, но познат е и по дивите секс ...
ФРАНЦИЈА ИЗДАДЕ МИРИЗЛИВА ПОШТЕНСКА МАРКА ВО ЧЕСТ НА ЛЕБОТ БАГЕТ

ФРАНЦИЈА ИЗДАДЕ МИРИЗЛИВА ПОШТЕНСКА МАРКА ВО ЧЕСТ НА ЛЕБОТ БАГЕТ

Француската пошта пушти во оптек речиси 600.000 поштенски марки во чест на славниот француски леб багет. На марката, која чини 1,96 евра, е прикажан б ...
ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ ОСЛОБОДИЈА ДИЛЕР НА ДРОГА ВО ФРАНЦИЈА ВО ЗАСЕДА ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ ОСЛОБОДИЈА ДИЛЕР НА ДРОГА ВО ФРАНЦИЈА ВО ЗАСЕДА ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

Маскирани вооружени напаѓачи направија заседа на затворско комбе во Франција за да ослободат дилер на дрога познат под прекарот Мува, при што се убиен ...
АКТЕРОТ ЖЕРАР ДЕПАРДЈЕ ПРИВЕДЕН ВО ПОЛИЦИЈА НА СОСЛУШУВАЊЕ, ОТКАКО ДВЕ ЖЕНИ ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

АКТЕРОТ ЖЕРАР ДЕПАРДЈЕ ПРИВЕДЕН ВО ПОЛИЦИЈА НА СОСЛУШУВАЊЕ, ОТКАКО ДВЕ ЖЕНИ ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

Францускиот актер Жерар Депардје е приведен во полиција во Париз за сослушување, изјави неговиот адвокат во понеделникот за Си-Ен-Ен. 75-годишниот ...
ОТВОРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ПАРИЗ НЕМА ДА СЕ ОДРЖИ НА СЕНА АКО НЕ Е БЕЗБЕДНО, КАЖА МАКРОН

ОТВОРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ПАРИЗ НЕМА ДА СЕ ОДРЖИ НА СЕНА АКО НЕ Е БЕЗБЕДНО, КАЖА МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека церемонијата на отворањето на Олимписките игри во Париз би можела да биде преселена од реката Сена ...
ФРАНЦИЈА ЌЕ ЈА ТУЖИ УЧЕНИЧКАТА КОЈА ЛАЖНО ГО ОБВИНИ ДИРЕКТОРОТ НА НЕЈЗИНОТО УЧИЛИШТЕ ДЕКА ЈА УДРИЛ ПРИ РАСПРАВИЈА ЗА НОСЕЊЕ ХИЏАБ

ФРАНЦИЈА ЌЕ ЈА ТУЖИ УЧЕНИЧКАТА КОЈА ЛАЖНО ГО ОБВИНИ ДИРЕКТОРОТ НА НЕЈЗИНОТО УЧИЛИШТЕ ДЕКА ЈА УДРИЛ ПРИ РАСПРАВИЈА ЗА НОСЕЊЕ ХИЏАБ

Францускиот премиер Габриел Атал изјави дека државата ќе ја тужи ученичката која лажно го обвини директорот на нејзиното училиште дека ја удрил додека ...
ПРАВОТО НА АБОРТУС Е УСТАВНО ЗАГАРАНТИРАНО ВО МАКЕДОНИЈА УШТЕ ОД 1974, ЕДНА ГОДИНА ПРЕД ФРАНЦИЈА ДА ГО ДОЗВОЛИ СО ЗАКОН

ПРАВОТО НА АБОРТУС Е УСТАВНО ЗАГАРАНТИРАНО ВО МАКЕДОНИЈА УШТЕ ОД 1974, ЕДНА ГОДИНА ПРЕД ФРАНЦИЈА ДА ГО ДОЗВОЛИ СО ЗАКОН

Франција не е единствената држава во светот која го вклучила правото на абортус во својот Устав, оти ова уште од 1974 година е уставно загарантирано п ...
ФРАНЦИЈА СТАНА ПРВАТА ЗЕМЈА КОЈА ГО ВГРАДИ ПРАВОТО НА АБОРТУС ВО УСТАВОТ

ФРАНЦИЈА СТАНА ПРВАТА ЗЕМЈА КОЈА ГО ВГРАДИ ПРАВОТО НА АБОРТУС ВО УСТАВОТ

Франција стана првата земја на светот која го вметна правото на абортус во својот устав. Со денешното заедничко гласање на двата дома на парламентот ќ ...
НЕМА КОНФЛИКТ МЕЃУ ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ЗА УКРАИНА, РЕЧЕ ФРАНЦУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

НЕМА КОНФЛИКТ МЕЃУ ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ЗА УКРАИНА, РЕЧЕ ФРАНЦУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

И покрај различните позиции за поддршката за Украина, францускиот министер за надворешни работи  Стефан Сежурне рече дека не гледа раздор меѓу Франциј ...
НА 29 ФЕВРУАРИ ИЗЛЕЗЕ 12. БРОЈ НА ЕДИНСТВЕНИОТ ВЕСНИК НА СВЕТОТ ШТО СЕ ОБЈАВУВА СЕКОЈА ПРЕСТАПНА ГОДИНА

НА 29 ФЕВРУАРИ ИЗЛЕЗЕ 12. БРОЈ НА ЕДИНСТВЕНИОТ ВЕСНИК НА СВЕТОТ ШТО СЕ ОБЈАВУВА СЕКОЈА ПРЕСТАПНА ГОДИНА

Единствениот четиригодишен весник во светот повторно се појави во киосците во Франција со објавувањето на новиот број на сатиричниот „Ла бужи ди сапер ...
1 2 3 40 10 / 395 НАПИСИ