Таг: Франција

1 2 3 24 10 / 240 НАПИСИ
ГОЛЕМ СОБИР НА ЕВАНГЕЛИСТИЧКИ ВЕРНИЦИ ВО МИЛУЗ ГО ПРЕДИЗВИКАЛ НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ФРАНЦИЈА

ГОЛЕМ СОБИР НА ЕВАНГЕЛИСТИЧКИ ВЕРНИЦИ ВО МИЛУЗ ГО ПРЕДИЗВИКАЛ НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ФРАНЦИЈА

Годишен петдневен собир во средината на февруари, во евангелистичка суперцрква во Милуз, на кој присуствувале стотици верници од цел свет, го иницирал ...
МАКРОН ЈА СТАВИ ФРАНЦИЈА ВО КАРАНТИН И НАЈАВИ ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

МАКРОН ЈА СТАВИ ФРАНЦИЈА ВО КАРАНТИН И НАЈАВИ ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Франција од утре напладне ќе биде во национален карантин, објави претседателот Емануел Макрон во вечерашното обраќање од Елисејската палата. На сите ж ...
ФРАНЦУСКО ГРАТЧЕ МУ ПРКОСЕШЕ НА КОРОНАВИРУСОТ СО НАЈГОЛЕМАТА ПАРАДА НА ШТРУМФОВИ НА СВЕТОТ

ФРАНЦУСКО ГРАТЧЕ МУ ПРКОСЕШЕ НА КОРОНАВИРУСОТ СО НАЈГОЛЕМАТА ПАРАДА НА ШТРУМФОВИ НА СВЕТОТ

Среде големата вознемиреност што владее низ Европа и светот поради наглото ширење на коронавирусот, што денеска кулминираше со прогласување пандемија, ...
ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУСОТ, МАКРОН ПРЕДУПРЕДИ НА ЕПИДЕМИЈА

ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУСОТ, МАКРОН ПРЕДУПРЕДИ НА ЕПИДЕМИЈА

Пратеник во Националното собрание на Франција е хоспитализиран откако се заразил со коронавирусот, потврди долниот дом на парламентот. Во исто врем ...
МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

Македонска државјанка денеска е евакуирана од кинескиот град Вухан. Од Министерството за надворешни работи соопштија дека транспортот е извршен со пос ...
ВО ФРАНЦИЈА ПОТВРДЕНИ ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ ОД НОВИОТ ВИРУС, ВО КИНА БРОЈКАТА НА УМРЕНИ ПОРАСНА НА 41

ВО ФРАНЦИЈА ПОТВРДЕНИ ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ ОД НОВИОТ ВИРУС, ВО КИНА БРОЈКАТА НА УМРЕНИ ПОРАСНА НА 41

Смртоносниот нов вирус со кој се заразени стотици во Кина е откриен кај тројца болни во Франција, потврди француското министерство за здравство доцна ...
МАКРОН ЕВАКУИРАН ОД ПАРИСКИ ТЕАТАР ОТКАКО ДЕМОНСТРАНТИ СЕ ОБИДОА ДА ВЛЕЗАТ ВНАТРЕ

МАКРОН ЕВАКУИРАН ОД ПАРИСКИ ТЕАТАР ОТКАКО ДЕМОНСТРАНТИ СЕ ОБИДОА ДА ВЛЕЗАТ ВНАТРЕ

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит биле евакуирани од париски театар откако десетици демонстранти се обиделе да влезат в ...
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ФРАНЦИЈА ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА ВЕТО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦОТАКИС

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ФРАНЦИЈА ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА ВЕТО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦОТАКИС

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис е разочаран од ветото на Франција за почетокот на пристапните преговори на земјава со Европската Унија, пренесува Г ...
ПОЧИНА АКТЕРКАТА АНА КАРИНА, МУЗАТА НА ГОДАР

ПОЧИНА АКТЕРКАТА АНА КАРИНА, МУЗАТА НА ГОДАР

Ана Карина, икона на новиот бран на францускиот филм и муза на Жан-Лик Годар, почина на 79 години. Данско-француската актерка се лекуваше од рак во бо ...
ТРОЈЦА СПАСУВАЧИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СЕ БОРИ СО ПОПЛАВИТЕ

ТРОЈЦА СПАСУВАЧИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СЕ БОРИ СО ПОПЛАВИТЕ

Три лица загинаа откако нивниот хеликоптер се урна при спасувачка мисија во југоисточна Франција, што деновиве ја погодија големи поплави. Контакто ...
1 2 3 24 10 / 240 НАПИСИ