Таг: Франција

1 2 3 4 5 31 30 / 310 НАПИСИ
НАД 100 ИЛЈАДИ ФРАНЦУЗИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА ВАКЦИНАЦИЈА И КОВИД-ПРОПУСНИЦАТА

НАД 100 ИЛЈАДИ ФРАНЦУЗИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА ВАКЦИНАЦИЈА И КОВИД-ПРОПУСНИЦАТА

Над 100 илјади лица протестираа вчера низ Франција против последните одлуки на Владата за да ги натера луѓето да се вакцинираат и да го спречи ширењет ...
ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА КОИ ДОАЃААТ ОД ФРАНЦИЈА ВО АНГЛИЈА ЌЕ ОДАТ ВО 10-ДНЕВЕН КАРАНТИН

ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА КОИ ДОАЃААТ ОД ФРАНЦИЈА ВО АНГЛИЈА ЌЕ ОДАТ ВО 10-ДНЕВЕН КАРАНТИН

Од понеделник, 19 јули, сите патници кои се целосно вакцинирани против ковид-19 кои доаѓаат во Англија и Велс од Франција, ќе мора да седат во каранти ...
МАКРОН НАРЕДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА НА СИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО ФРАНЦИЈА, ВОВЕДЕ РЕСТРИКЦИИ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГРАЃАНИ

МАКРОН НАРЕДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА НА СИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО ФРАНЦИЈА, ВОВЕДЕ РЕСТРИКЦИИ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГРАЃАНИ

Францускиот претседател Емануел Макрон вчера нареди сите здравствени работници да се вакцинираат против ковид-19 до 15 септември и ги повика сограѓани ...
ДАДИЛКА – ЖРТВА НА ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВО ФРАНЦИЈА СВЕДОЧИ ПО ВИДЕОКОНФЕРЕНЦИСКА ВРСКА ОД ГЕВГЕЛИСКИОТ СУД, РАЗБОЈНИЦИТЕ ЌЕ ЈА УБИЕЛЕ ЦЕЛА ФАМИЛИЈА СО ДЕТЕТО КОЕ ГО ЧУВАЛА

ДАДИЛКА – ЖРТВА НА ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВО ФРАНЦИЈА СВЕДОЧИ ПО ВИДЕОКОНФЕРЕНЦИСКА ВРСКА ОД ГЕВГЕЛИСКИОТ СУД, РАЗБОЈНИЦИТЕ ЌЕ ЈА УБИЕЛЕ ЦЕЛА ФАМИЛИЈА СО ДЕТЕТО КОЕ ГО ЧУВАЛА

Апелациониот суд Екс-ан-Прованс, Франција, вчера и денеска е во Основниот суд Гевгелија во кој по видеоконференциска врска сослушува сведок, гевгелича ...
МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА АПЛИЦИРА ЗА ФИЛМ ВО ФРАНЦИЈА, СПОРЕД НОВИОТ ДОГОВОР ШТО ГО ПОТПИШАА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА АПЛИЦИРА ЗА ФИЛМ ВО ФРАНЦИЈА, СПОРЕД НОВИОТ ДОГОВОР ШТО ГО ПОТПИШАА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

Договор за филмска продукција е потпишан меѓу Франција и Северна Македонија, со кој една идна француско-македонска копродукција ќе може да побара подд ...
ФРАНЦИЈА ПРЕПОРАЧА ЛИЦАТА ПОД 55 ГОДИНИ КОИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ДА ДОБИЈАТ НЕКОЈА ДРУГА ВАКЦИНА ЗА ВТОРА ДОЗА

ФРАНЦИЈА ПРЕПОРАЧА ЛИЦАТА ПОД 55 ГОДИНИ КОИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ДА ДОБИЈАТ НЕКОЈА ДРУГА ВАКЦИНА ЗА ВТОРА ДОЗА

Француските власти кажаа дека лицата под 55 години кои ја примиле првата доза од вакцината на „АстраЗенека“ треба да добијат некоја друга вакцина за в ...
ФРАНЦУСКАТА ПОЛИЦИЈА ОТКРИ МЕЃУНАРОДНА БАНДА НА КРАДЦИ НА „ЛЕГО“ КОЦКИ

ФРАНЦУСКАТА ПОЛИЦИЈА ОТКРИ МЕЃУНАРОДНА БАНДА НА КРАДЦИ НА „ЛЕГО“ КОЦКИ

Француската полиција објави дека истражува меѓународна банда на крадци на играчки со посебен афинитет кон „лего“ коцките и ги предупреди специјализира ...
ФРАНЦИЈА ГИ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊАТА И ГИ ЗАТВОРИ УЧИЛИШТАТА И ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА ДА ГО СОПРЕ ТРЕТИОТ БРАН НА ПАНДЕМИЈАТА

ФРАНЦИЈА ГИ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊАТА И ГИ ЗАТВОРИ УЧИЛИШТАТА И ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА ДА ГО СОПРЕ ТРЕТИОТ БРАН НА ПАНДЕМИЈАТА

Франција ќе ги затвори училиштата на најмалку три недели како дел од новите национални рестрикции кои имаат за цел да го сопрат третиот бран на пандем ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРАНЦУСКИ РЕЖИСЕР БЕРТРАН ТАВЕРНИЕ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРАНЦУСКИ РЕЖИСЕР БЕРТРАН ТАВЕРНИЕ

Легендарниот француски режисер Бертран Таверние, опишан како предводник на генерацијата што се појави по Новиот бран, почина на 79 години, објави инст ...
ПАРИЗ ОД ДЕНЕСКА ПОВТОРНО ВО КАРАНТИН ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СТРАВУВА ОД ТРЕТИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

ПАРИЗ ОД ДЕНЕСКА ПОВТОРНО ВО КАРАНТИН ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СТРАВУВА ОД ТРЕТИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

Париз и делови од северот на Франција од вечерва повторно ќе биде во карантин, додека земјата стравува од доаѓањето на третиот бран на коронавирусот. ...
1 2 3 4 5 31 30 / 310 НАПИСИ