Таг: Франција

1 2 3 4 33 20 / 325 НАПИСИ
ЕУ НЕ СМЕЕ ДА ДОЗВОЛИ НАЦИОНАЛИЗМОТ ДА СТАВА ВЕТО ВРЗ СЛОБОДАТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПАНЕЛ НА ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА

ЕУ НЕ СМЕЕ ДА ДОЗВОЛИ НАЦИОНАЛИЗМОТ ДА СТАВА ВЕТО ВРЗ СЛОБОДАТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПАНЕЛ НА ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА

„Променете го начинот на носењето одлуки. ЕУ мора да дејствува во сопствена корист, во корист на европската идеја која по дефиниција е либерална, отво ...
МАКРОН ЈА ДОБИ ПРВАТА БИТКА СО ЛЕ ПЕН, ГЛАСОВИТЕ ЗА ЛЕВИЧАРОТ МЕЛЕНШОН БИ МОЖЕЛЕ ДА ГИ РЕШАТ ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА

МАКРОН ЈА ДОБИ ПРВАТА БИТКА СО ЛЕ ПЕН, ГЛАСОВИТЕ ЗА ЛЕВИЧАРОТ МЕЛЕНШОН БИ МОЖЕЛЕ ДА ГИ РЕШАТ ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА

Емануел Макрон изјави дека ништо не е решено откако победи во првиот круг од претседателските избори во Франција, додека Марин Ле Пен ги повика сите к ...
МАКРОН ВОДИ ПО ПРВИОТ ИЗБОРЕН КРУГ, СЛЕДИ ДУЕЛ СО ЛЕ ПЕН НА 24 АПРИЛ

МАКРОН ВОДИ ПО ПРВИОТ ИЗБОРЕН КРУГ, СЛЕДИ ДУЕЛ СО ЛЕ ПЕН НА 24 АПРИЛ

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе се соочи со екстремната десничарка Марин Ле Пен во вториот круг на претседателските избори во Франција на 24 ...
ФРАНЦИЈА УТРЕ ГЛАСА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, СЕ ОЧЕКУВА БИТКА МЕЃУ МАКРОН И ЛЕ ПЕН

ФРАНЦИЈА УТРЕ ГЛАСА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, СЕ ОЧЕКУВА БИТКА МЕЃУ МАКРОН И ЛЕ ПЕН

Франција утре ќе гласа во првиот круг на претседателските избори, на кој има 12 кандидати од кои 2 ќе одат во вториот круг на 24 април. Актуелниот пре ...
ФРАНЦУСКИОТ АКТЕР ГАСПАР УЛИЕЛ ПОЧИНА ВО НЕСРЕЌА НА СКИЈАЊЕ

ФРАНЦУСКИОТ АКТЕР ГАСПАР УЛИЕЛ ПОЧИНА ВО НЕСРЕЌА НА СКИЈАЊЕ

Францускиот актер Гаспар Улиел, кој се прослави со улогата на Ив-Сен Лоран во биографскиот филм од 2014, почина на 37 години откако им подлегна на пов ...
СО ФРАНЦИЈА ВЕЌЕ ЗБОРУВАВМЕ ШТО Е МОЖНО ПОБРЗО ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ, ВЕЛИ ЕСКОБАР ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

СО ФРАНЦИЈА ВЕЌЕ ЗБОРУВАВМЕ ШТО Е МОЖНО ПОБРЗО ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ, ВЕЛИ ЕСКОБАР ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Заменик помошникот на Државниот секретар на САД за Западен Балкан Габриел Ескобар вели дека веќе зборувал со Франција, која од 1 јануари го има претсе ...
САКАМ ДА ГИ ТОРМОЗАМ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ЌЕ ИМ ГО НАПРАВАМ ЖИВОТОТ ТЕЖОК, КАЖА МАКРОН

САКАМ ДА ГИ ТОРМОЗАМ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ЌЕ ИМ ГО НАПРАВАМ ЖИВОТОТ ТЕЖОК, КАЖА МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека планира да им го направи животот тежок на оние кои не сакаат да се вакцинираат против ковид-19. ...
ФРАНЦИЈА ЗАБРАНИ ОВОШЈЕТО И ЗЕЛЕНЧУКОТ ДА СЕ ПРОДАВААТ ВО ПЛАСТИЧНО ПАКУВАЊЕ

ФРАНЦИЈА ЗАБРАНИ ОВОШЈЕТО И ЗЕЛЕНЧУКОТ ДА СЕ ПРОДАВААТ ВО ПЛАСТИЧНО ПАКУВАЊЕ

Во Франција на сила стапи нов закон кој забранува најголем дел од овошјето и зеленчукот да се пакува во пластика. Краставиците, крушите, лимоните и по ...
ФРАНЦИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ЕУ, МАКРОН ЌЕ ГО ИСКОРИСТИ ЗА ДА ОСВОИ НОВ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

ФРАНЦИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ЕУ, МАКРОН ЌЕ ГО ИСКОРИСТИ ЗА ДА ОСВОИ НОВ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Емануел Макрон кажа дека 2022 година мора да биде пресвртна точка за Европа откако Франција на полноќ го презеде шестмесечното претседателство со Евро ...
ФРАНЦИЈА РЕГИСТРИРАШЕ НАЈМНОГУ НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

ФРАНЦИЈА РЕГИСТРИРАШЕ НАЈМНОГУ НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Франција регистрираше најголем број дневни нови случаи на ковид-19 во саботата, откако властите соопштија дека се регистрирани 104.611 нови случаи изм ...
1 2 3 4 33 20 / 325 НАПИСИ