Таг: Галаб Донев

ПРЕМИЕРИТЕ КОВАЧЕВСКИ И ДОНЕВ СЕ СЛУШНАЛЕ ЗА ДА ОРГАНИЗИРААТ МИРНО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 151-ГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

ПРЕМИЕРИТЕ КОВАЧЕВСКИ И ДОНЕВ СЕ СЛУШНАЛЕ ЗА ДА ОРГАНИЗИРААТ МИРНО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 151-ГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Премиерот Димитар Ковачевски и неговиот бугарски колега Галаб Донев денеска разговарале телефонски потребата претстојните празнувања на 151-годишнинат ...
НАТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ СО БУГАРСКИ ВЛАДИН АВИОН ЌЕ БИДЕ ТРАНСПОРТИРАН ВО БОЛНИЦА ВО СОФИЈА

НАТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ СО БУГАРСКИ ВЛАДИН АВИОН ЌЕ БИДЕ ТРАНСПОРТИРАН ВО БОЛНИЦА ВО СОФИЈА

Секретарот на бугарскиот клуб „Борис Трети“ во Охрид, кој синоќа беше натепан од три лица, ќе биде транспортиран со бугарски владин авион во болница в ...
БУГАРИЈА ОДИ НА НОВИ ИЗБОРИ НА 2 ОКТОМВРИ, ВЛАДАТА ДОТОГАШ ЌЕ ЈА ВОДИ ГАЛАБ ДОНЕВ

БУГАРИЈА ОДИ НА НОВИ ИЗБОРИ НА 2 ОКТОМВРИ, ВЛАДАТА ДОТОГАШ ЌЕ ЈА ВОДИ ГАЛАБ ДОНЕВ

Бугарскиот претседател Румен Радев закажа вонредни парламентарни избори на 2 октомври и го назначи поранешниот министер за труд Галаб Донев за техничк ...
3 / 3 НАПИСИ