Таг: гаснење

1 2 10 / 13 НАПИСИ
СЛОВЕНИЈА СЕ БОРИ СО НАЈГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ДОСЕГА, ЖЕНА ЗАГИНА ВО ИТАЛИЈА

СЛОВЕНИЈА СЕ БОРИ СО НАЈГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ДОСЕГА, ЖЕНА ЗАГИНА ВО ИТАЛИЈА

Словенија се бори со најголемите пожари од осамостојувањето во 1991, во чие гаснење учествуваат повеќе од 1.000 пожарникари, а помагаат и хеликоптери ...
ВО ЗЕМЈАТА ИМА УШТЕ ЧЕТИРИ АКТИВНИ ПОЖАРИ, ПОЖАРОТ КАЈ БУДИНАРЦИ ГО ГАСАТ НАД 500 ЛУЃЕ

ВО ЗЕМЈАТА ИМА УШТЕ ЧЕТИРИ АКТИВНИ ПОЖАРИ, ПОЖАРОТ КАЈ БУДИНАРЦИ ГО ГАСАТ НАД 500 ЛУЃЕ

Во Македонија утрово сè уште имаше неколку активни пожари, вклучувајќи го оној кај селото Будинарци во Општина Берово, кој во изминатите денови постој ...
НЕКОЛКУ ОПШТИНИ СЕ БОРАТ СО АКТИВНИ ПОЖАРИ, НО СИТЕ СЕЛА СЕ ОБЕЗБЕДЕНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК, СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ

НЕКОЛКУ ОПШТИНИ СЕ БОРАТ СО АКТИВНИ ПОЖАРИ, НО СИТЕ СЕЛА СЕ ОБЕЗБЕДЕНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК, СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ

Пожарот кај пехчевското село Будинарци и натаму е најсериозниот од неколкуте активни пожари во Македонија и во неговото гаснење учествуваат и екипите ...
ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СÈ УШТЕ АКТИВЕН, НО НЕМА ЗАГРОЗЕНИ СЕЛА, РОМАНИЈА ЌЕ ИСПРАТИ УШТЕ ЕДЕН ПРОТИВПОЖАРЕН АВИОН

ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СÈ УШТЕ АКТИВЕН, НО НЕМА ЗАГРОЗЕНИ СЕЛА, РОМАНИЈА ЌЕ ИСПРАТИ УШТЕ ЕДЕН ПРОТИВПОЖАРЕН АВИОН

Пожарот во Беровско е ставен под контрола, изјави градоначалникот на Берово Звонко Пекевски, додека активни пожари има на неколку места во земјата, од ...
РОМАНСКИОТ ВОЕН АВИОН ЌЕ ИСПУШТА 6-ТОНСКИ КЕСИ СО ВОДА ВРЗ ПОЖАРИТЕ

РОМАНСКИОТ ВОЕН АВИОН ЌЕ ИСПУШТА 6-ТОНСКИ КЕСИ СО ВОДА ВРЗ ПОЖАРИТЕ

На Скопскиот аеродром стигна првиот од двата романски авиона со кои ќе се гаснат пожарите во најзагрозените делови од земјава. Станува збор за воениот ...
НОВ ПОЖАР ВО РАДОВИШ ОД КАДЕ ПОБАРАЛЕ ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕР, ВО СКОПСКО И КУМАНОВСКО ПОЖАРИТЕ ЛОКАЛИЗИРАНИ

НОВ ПОЖАР ВО РАДОВИШ ОД КАДЕ ПОБАРАЛЕ ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕР, ВО СКОПСКО И КУМАНОВСКО ПОЖАРИТЕ ЛОКАЛИЗИРАНИ

Пожарите во Пехчево и Делчево и понатаму не се ставени под контрола, а нов поголем пожар денеска избувна во Радовиш. Како што соопштија од Центарот за ...
ПОЖАРОТ ВО ПЕХЧЕВО УШТЕ НЕ Е ПОД КОНТРОЛА, МОЖНО Е ДА СЕ ПРОШИРИ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

ПОЖАРОТ ВО ПЕХЧЕВО УШТЕ НЕ Е ПОД КОНТРОЛА, МОЖНО Е ДА СЕ ПРОШИРИ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

Го гаснат пожарот, одат екипите дваесет метри напред, се вртат назад и гледаат повторно гори, вели Горан Стојковски од Центарот за управување со кризи ...
ПОЖАРИТЕ КАЈ ПЕХЧЕВО И ДЕЛЧЕВО И НАТАМУ СЕ ШИРАТ И ЗАГРОЗУВААТ ПОВЕЌЕ СЕЛА, ЧЕТИРИ ДРЖАВИ ИСПРАТИЈА ПОМОШ ВО ЛУЃЕ И ВОЗИЛА

ПОЖАРИТЕ КАЈ ПЕХЧЕВО И ДЕЛЧЕВО И НАТАМУ СЕ ШИРАТ И ЗАГРОЗУВААТ ПОВЕЌЕ СЕЛА, ЧЕТИРИ ДРЖАВИ ИСПРАТИЈА ПОМОШ ВО ЛУЃЕ И ВОЗИЛА

Србија, Бугарија, Словенија и Австрија досега испратија помош во луѓе и возила за гаснење на пожарите во Македонија, кои и утрово се активни во повеќе ...
СОСТОЈБАТА СЕКОЈА МИНУТА СЕ МЕНУВА СО НОВИ ПОЖАРИ, НАЈКРИТИЧНО Е ВО ПЕХЧЕВСКО, ВО СКОПЈЕ ИМА 18, ВЕЛАТ ОД ЦУК

СОСТОЈБАТА СЕКОЈА МИНУТА СЕ МЕНУВА СО НОВИ ПОЖАРИ, НАЈКРИТИЧНО Е ВО ПЕХЧЕВСКО, ВО СКОПЈЕ ИМА 18, ВЕЛАТ ОД ЦУК

Ситуацијата со пожарите во земјава од минута во минута се менува, постојано се појавуваат нови, велат од Центарот за управување со кризи (ЦУК). На ден ...
ПОЖАР КАЈ ПЕХЧЕВО, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАРА ПОМОШ ОД НАСЕЛЕНИЕТО, АНГЕЛОВ ВЕЛИ СЕ ГАСИ СО 2 НАШИ И 3 СРПСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ

ПОЖАР КАЈ ПЕХЧЕВО, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАРА ПОМОШ ОД НАСЕЛЕНИЕТО, АНГЕЛОВ ВЕЛИ СЕ ГАСИ СО 2 НАШИ И 3 СРПСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ

Голем пожар попладнево го зафати Пехчево. Гори шумата над градот, а како што велат граѓани, се шири кон Берово. Градоначалникот на Берово Звонко Пекев ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ