Таг: Генерален секретар

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ВЛАДАТА ОБРАСНА СО ТРЕВА ОД НАД ЕДЕН МЕТАР ОТИ „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ НЕ ЈА КОСИ

ВЛАДАТА ОБРАСНА СО ТРЕВА ОД НАД ЕДЕН МЕТАР ОТИ „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ НЕ ЈА КОСИ

Зградата на Владата е обрасната со трева висока над еден метар. Целиот двор на Владата личи на џунгла и на никого не му пречи тоа, екипите на ЈП „Парк ...
ДАНЕЛА ГО РАЗРЕШИ ГЛИГОРОВ, НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ Е НАТАЛИЈА МИТОВСКА, СОПРУГА НА СОПСТВЕНИКОТ НА „ИНФОМАКС“

ДАНЕЛА ГО РАЗРЕШИ ГЛИГОРОВ, НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ Е НАТАЛИЈА МИТОВСКА, СОПРУГА НА СОПСТВЕНИКОТ НА „ИНФОМАКС“

Наталија Митовска, е нов генерален секретар на Град Скопје. Митовска е сопственичка на продукцијата „Трипл диџит продакшн“ и сопруга на сопственикот н ...
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ ДЕКА СИ ЗАМИНУВА РАЗОЧАРАН ОД АРСОВСКА, ТАА ТВРДИ ДЕКА Е РАЗРЕШЕН ПОРАДИ СПОРЕН ТЕНДЕР

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ ДЕКА СИ ЗАМИНУВА РАЗОЧАРАН ОД АРСОВСКА, ТАА ТВРДИ ДЕКА Е РАЗРЕШЕН ПОРАДИ СПОРЕН ТЕНДЕР

Генералниот секретар на Град Скопје Ѓоко Велковски утринава соопшти дека си заминува од функцијата, разочаран од, како што вели тој, слабиот потенција ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА МУХАМЕД ЗЕКИРИ, ОСОМНИЧЕН Е ЗА КРАЖБА НА 145 ИЛЈАДИ ЕВРА ДРЖАВНИ ПАРИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА МУХАМЕД ЗЕКИРИ, ОСОМНИЧЕН Е ЗА КРАЖБА НА 145 ИЛЈАДИ ЕВРА ДРЖАВНИ ПАРИ

Генералниот секретар на Владата Мухамед Зекири е пред судија на претходна постапка во Основниот кривичен суд, Обвинителството за организиран криминал ...
ПЕРО КОСТАДИНОВСКИ, СТЕФАН БОГОЕВ, БИСЕРА КОСТАДИНОВСКА И ФАТМИР БИТИЌИ ИЗБРАНИ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ, МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР

ПЕРО КОСТАДИНОВСКИ, СТЕФАН БОГОЕВ, БИСЕРА КОСТАДИНОВСКА И ФАТМИР БИТИЌИ ИЗБРАНИ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ, МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР

Градоначалникот на Валандово Перо Костадиновски, ексградоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев, пратеничката Бисера Костадиновска-Стојчевска се н ...
МУХАМЕД ЗЕКИРИ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

МУХАМЕД ЗЕКИРИ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата. Зекири на парламентарните избори беше избран за пратеник во Собранието, а ...
ДРАГИ РАШКОВСКИ ВЕЌЕ НЕ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА, ПОТВРДИ ЗАЕВ

ДРАГИ РАШКОВСКИ ВЕЌЕ НЕ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА, ПОТВРДИ ЗАЕВ

Драги Рашковски веќе не е генерален секретар на Владата, потврди премиерот Зоран Заев. Рашковски си поднел оставка од функцијата пред месец и половина ...
ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКАТА, ОДИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР

ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКАТА, ОДИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР

Поранешниот министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски се повлекува од политиката и заминува во приватниот сектор, објави са ...
ИГОР ЈАНУШЕВ НЕ Е ВЕЌЕ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ, МИЦКОСКИ ВЕЛИ СЕ ПОВЛЕКОЛ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ

ИГОР ЈАНУШЕВ НЕ Е ВЕЌЕ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ, МИЦКОСКИ ВЕЛИ СЕ ПОВЛЕКОЛ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ

Игор Јанушев не е веќе генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски по денешната седница на Централниот комитет на партиј ...
НА ГЛАСАЊЕ ЌЕ СЕ ОДИ СО МАСКИ И РАКАВИЦИ, МИТИНЗИ НЕМА ДА ИМА, КАЖА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ

НА ГЛАСАЊЕ ЌЕ СЕ ОДИ СО МАСКИ И РАКАВИЦИ, МИТИНЗИ НЕМА ДА ИМА, КАЖА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ

Со заштитни маски и ракавици граѓаните ќе одат на гласање, кога ќе се спроведат парламентарните избори, најави генералниот секретар на СДСМ Љупчо Нико ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ