Таг: гласачи

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ИЗЛЕЗНОСТА НАДМИНА 50 ОТСТО

ИЗЛЕЗНОСТА НАДМИНА 50 ОТСТО

До 20.30 часот излезноста на парламентарните избори е 50,84 проценти. Според податоците на Државната изборна комисија половина час до затворање на изб ...
45,74 ОТСТО ОД ГРАЃАНИТЕ СО ПРАВО НА ГЛАС ГЛАСАЛЕ ДО 19 ЧАСОТ

45,74 ОТСТО ОД ГРАЃАНИТЕ СО ПРАВО НА ГЛАС ГЛАСАЛЕ ДО 19 ЧАСОТ

До 19 часот 45,74 отсто од граѓаните со право на глас излегле да гласаат на денешните предвремени парламентарни избори. Од вкупно 1.814.613 граѓани за ...
ВМРО-ДПМНЕ ОТВОРА ИСТРАГИ ПРОТИВ ЗАЕВ КОИ БИЛЕ ЗАТВОРЕНИ ВО 2014 ГОДИНА, ЗАШТО НЕМАЛО ДОКАЗИ

ВМРО-ДПМНЕ ОТВОРА ИСТРАГИ ПРОТИВ ЗАЕВ КОИ БИЛЕ ЗАТВОРЕНИ ВО 2014 ГОДИНА, ЗАШТО НЕМАЛО ДОКАЗИ

Италијанскиот нискотиражен весник „Ла Верита“ вчера „отвори“ истрага против лидерот на СДСМ Зоран Заев, брат му Вице Заев и соработници-сопартијци, за ...
ЗА ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ ПОТРЕБНИ СЕ 904.066 ГЛАСОВИ, НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ДЕНЕСКА ГЛАСААТ 1.808.131 ИЗБИРАЧ

ЗА ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ ПОТРЕБНИ СЕ 904.066 ГЛАСОВИ, НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ДЕНЕСКА ГЛАСААТ 1.808.131 ИЗБИРАЧ

Денеска се одржува првиот круг од претседателските избори, а право на глас имаат 1.808.131 избирач. За победа во првиот круг е потребно мнозинство гла ...
НЕ Е НОРМАЛНО ТОЛКУ МНОГУ ЛУЃЕ ДА ЖИВЕАТ ВО ЕДЕН СТАН, СЕ НЕРВИРАМ, МУ ВЕЛИ ЈАНАКИЕСКИ НА ТОДОРОВ ЗА ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

НЕ Е НОРМАЛНО ТОЛКУ МНОГУ ЛУЃЕ ДА ЖИВЕАТ ВО ЕДЕН СТАН, СЕ НЕРВИРАМ, МУ ВЕЛИ ЈАНАКИЕСКИ НА ТОДОРОВ ЗА ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

Во продолжение на бомбите за случајот на СЈО „Титаник“, за злосторничко здружување и кршење на Изборниот законик, во делот за локалните избори во 2013 ...
28,83 % ГЛАСАЛЕ ДО 17 ЧАСОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО, САРАЈ ФАТИ ЦЕНЗУС СО 54,21%

28,83 % ГЛАСАЛЕ ДО 17 ЧАСОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО, САРАЈ ФАТИ ЦЕНЗУС СО 54,21%

До 17 часот, од 87,25 отсто обработени податоци на референдумот за името гласале 28,83 проценти од избирачите, соопшти Државната изборна комисија (ДИК ...
ДО 13 ЧАСОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ГЛАСАЛЕ 16 %

ДО 13 ЧАСОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ГЛАСАЛЕ 16 %

До 13 часот од 90,24 отсто обработени податоци на референдумот за името гласале 16 проценти од избирачите, соопшти Државната изборна комисија (ДИК). ...
ОД УТРЕ ПОЧНУВА ЈАВНИОТ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

ОД УТРЕ ПОЧНУВА ЈАВНИОТ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Јавниот увид на податоците во најновата верзија на избирачкиот список, за претстојниот референдум на 30 септември, почнува од утре и ќе трае до 23 ово ...
ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ ГЛАСАЈТЕ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА И ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО, ПОРАЧА ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ ГЛАСАЈТЕ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА И ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО, ПОРАЧА ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Ако македонските гласачи сакаат да се доближат до Европа, ќе мораат да се заложат против корупцијата, а за отчетност и владеење на правото, и за слобо ...
ЧИЧАКОВСКИ: АКО ИМА И ЕДЕН СПОРЕН ГЛАСАЧ, НЕ ГО ПОТПИШУВАМ ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

ЧИЧАКОВСКИ: АКО ИМА И ЕДЕН СПОРЕН ГЛАСАЧ, НЕ ГО ПОТПИШУВАМ ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

„Ако остане само еден спорен гласач, нема да го потпишам избирачкиот список“, изјави на крајот на  денешната седница на Државната изборна комисија (ДИ ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ