Таг: главен град

РУСИЈА ГО ПРОГЛАСИ ХЕНИЧЕСК ЗА НОВ ГЛАВЕН ГРАД НА ХЕРСОНСКАТА ОБЛАСТ

РУСИЈА ГО ПРОГЛАСИ ХЕНИЧЕСК ЗА НОВ ГЛАВЕН ГРАД НА ХЕРСОНСКАТА ОБЛАСТ

Русија го прогласи пристанишниот град Хеническ во југоисточна Украина за нејзин нов привремен административен главен град за регионот Херсон. Хеническ ...
МИЗЕРИЈА И РАСПАД НА МОДЕРНОТО СКОПЈЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МИЗЕРИЈА И РАСПАД НА МОДЕРНОТО СКОПЈЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Строгиот центар на Скопје се распаѓа. Негрижа, оставено да пропаѓа и затрупано со ѓубре е сликата низ улица Македонија, Плоштад Македонија, Камен мост ...
ТРАМП ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ЕРУСАЛИМ ЗА ГЛАВЕН ГРАД НА ИЗРАЕЛ

ТРАМП ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ЕРУСАЛИМ ЗА ГЛАВЕН ГРАД НА ИЗРАЕЛ

Доналд Трамп ќе го признае Ерусалим за главен град на Израел и контроверзната одлука ќе биде соопштена денеска, изјави висок претставник на американск ...
3 / 3 НАПИСИ