Таг: голомразица

ВИКЕНДОВ СНЕГ, ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 15 СТЕПЕНИ

ВИКЕНДОВ СНЕГ, ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 15 СТЕПЕНИ

Врнежи од снег викендов и многу студено време со умерен до засилен северен ветер ќе ја зафати земјава од понеделник. Од Управата за хидрометеоролошки ...
ПО ТРИ НЕДЕЛИ ИЗВЛЕЧЕН АВТОМОБИЛ ШТО ПОТОНА ВО ДЛАБОКА БАРА КРАЈ ПАТОТ МОГИЛА-БИТОЛА

ПО ТРИ НЕДЕЛИ ИЗВЛЕЧЕН АВТОМОБИЛ ШТО ПОТОНА ВО ДЛАБОКА БАРА КРАЈ ПАТОТ МОГИЛА-БИТОЛА

Три недели стоеше потонат автомобил во бара крај регионалниот пат Могила-Битола откако излетал на 14 јануари поради голомразица и нетретирање на патот ...
2 / 2 НАПИСИ