Таг: Гостивар

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
ЛЕКАР ВО ГОСТИВАРСКАТА БОЛНИЦА ПРОДАВАЛ ЛАЖНИ НЕГАТИВНИ ПЦР ТЕСТОВИ ЗА КОВИД-19

ЛЕКАР ВО ГОСТИВАРСКАТА БОЛНИЦА ПРОДАВАЛ ЛАЖНИ НЕГАТИВНИ ПЦР ТЕСТОВИ ЗА КОВИД-19

Лекар во Гостиварската болница е осомничен дека продавал лажни негативни ПЦР тестови за ковид-19, соопшти Секторот за внатрешни работи Тетово - Одделе ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА МАЈКАТА НА ДЕТЕТО ШТО ИЗГОРЕ ВРЗАНО ЗА КРЕВЕТ ВО ГОСТИВАР

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА МАЈКАТА НА ДЕТЕТО ШТО ИЗГОРЕ ВРЗАНО ЗА КРЕВЕТ ВО ГОСТИВАР

Судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар попладнево ѝ одредил мерка притвор од 30 дена на мајката чие седумгодишно дете вчера ѝ изгоре в ...
ДЕТЕТО ШТО ИЗГОРЕ ВРЗАНО СО СИНЏИР НЕ БИЛО ПРИЈАВЕНО КАКО ПРОБЛЕМАТИЧНО, МАЈКАТА СО ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА СЕ ДОСЕЛИЛЕ ВО СТАНОТ ВО ГОСТИВАР ПРЕД 10 ДЕНА

ДЕТЕТО ШТО ИЗГОРЕ ВРЗАНО СО СИНЏИР НЕ БИЛО ПРИЈАВЕНО КАКО ПРОБЛЕМАТИЧНО, МАЈКАТА СО ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА СЕ ДОСЕЛИЛЕ ВО СТАНОТ ВО ГОСТИВАР ПРЕД 10 ДЕНА

Пред само десетина дена, седумгодишното дете што изгоре денеска врзано со синџир, мајката и три браќа-сестри од една ипол до 5 годишна возраст, се дос ...
ВРЗАНО СО СИНЏИР БИЛО 7-ГОДИШНОТО ДЕТЕ ШТО ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО ГОСТИВАР

ВРЗАНО СО СИНЏИР БИЛО 7-ГОДИШНОТО ДЕТЕ ШТО ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО ГОСТИВАР

Врзано со синџир било 7-годишното дете што денеска загина во пожарот во стан во Гостивар, соопшти Обвинителството. „Првичните сознанија на лекарски ...
СЕРИЈА ЗЕМЈОТРЕСИ ВО МАВРОВСКО, НАЈСИЛНИОТ СО ЈАЧИНА ОД 4,7 СТЕПЕНИ

СЕРИЈА ЗЕМЈОТРЕСИ ВО МАВРОВСКО, НАЈСИЛНИОТ СО ЈАЧИНА ОД 4,7 СТЕПЕНИ

Земјотрес со јачина од 4,7 степени се почувствува вечерва во во 22.17 часот во Маврово, Скопје и северозападниот дел од земјава. Според Европската сеи ...
САМО 1.500 ЛУЃЕ НАД 70 ГОДИНИ СЕ ПРИЈАВЕНИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ГОСТИВАРСКИОТ РЕГИОН, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ДО МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ДА ГИ ПРИЈАВУВААТ

САМО 1.500 ЛУЃЕ НАД 70 ГОДИНИ СЕ ПРИЈАВЕНИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ГОСТИВАРСКИОТ РЕГИОН, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ДО МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ДА ГИ ПРИЈАВУВААТ

Од 6.000 пријавени за вакцинирање против ковид-19 од Гостиварскиот Регион, само 1.500 се во првата група над 70 години, кажа министерот Венко Филипче ...
ДЕПОНИЈАТА РУСИНО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ПО ПЕТ ГОДИНИ ОТКАКО БЕА ПРИФАТЕНИ БАРАЊАТА НА ЕКОЛОГИСТИТЕ

ДЕПОНИЈАТА РУСИНО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ПО ПЕТ ГОДИНИ ОТКАКО БЕА ПРИФАТЕНИ БАРАЊАТА НА ЕКОЛОГИСТИТЕ

Регионалната депонија Русино кај Гостивар ќе биде затворена и дислоцирана после пет години. На ова со потпис се обврзаа градоначалниците од Полошкиот ...
МОЖНО Е СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ДА ПОМАГААТ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МОЖНО Е СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ДА ПОМАГААТ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави брзо стартување на монтажните Ковид-центри при денешната посета на Гостиварската болница „Д-р Ферид Мурат ...
НОВ ЗЕМЈОТРЕС БЛИЗУ ГОСТИВАР ОД 4,9 СТЕПЕНИ, НАЈСИЛЕН ПО СЕРИЈАТА ПОСЛАБИ ЗЕМЈОТРЕСИ ОД УТРИНСКИОТ

НОВ ЗЕМЈОТРЕС БЛИЗУ ГОСТИВАР ОД 4,9 СТЕПЕНИ, НАЈСИЛЕН ПО СЕРИЈАТА ПОСЛАБИ ЗЕМЈОТРЕСИ ОД УТРИНСКИОТ

Нов земјотрес со јачина од 4,9 степени по Рихтеровата скала е регистриран  попладнево во 15.25 часот во близина на Гостивар. Епицентарот според подато ...
ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ВОСПИТУВАЧКА ОД ГРАДИНКА ВО ГОСТИВАР, 10 ДЕЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ВОСПИТУВАЧКА ОД ГРАДИНКА ВО ГОСТИВАР, 10 ДЕЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Една воспитувачка од градинка во Гостивар е позитивна на ковид-19, поради што од денеска 10 деца од нејзината група се ставени во изолација. Ова е прв ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ