Таг: говор

1 220 / 20 НАПИСИ
ИВАНОВ ПОВИКА НА БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО ГОВОРОТ ВО ОН ВО ЊУЈОРК

ИВАНОВ ПОВИКА НА БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО ГОВОРОТ ВО ОН ВО ЊУЈОРК

Претседателот Ѓорге Иванов во говорот на 73. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк попладнево рече дека со Договорот за името со Грција се ...
СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ МУ СЕ СМЕЕЈА НА ТРАМП ВО ОН ОТИ СЕ ФАЛЕШЕ ЗА УСПЕСИТЕ

СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ МУ СЕ СМЕЕЈА НА ТРАМП ВО ОН ОТИ СЕ ФАЛЕШЕ ЗА УСПЕСИТЕ

Претседателот на САД Доналд Трамп во говорот на  73-та седница на Генералното собрание на Обединетите нации ја нападна ОН за начинот на работа, а свет ...
АЛАРМАНТНА Е СОСТОЈБАТА СО ДЕЦА БЕЗ ГОВОР ВО КУМАНОВО, А НЕМА НИЕДЕН ЛОГОПЕД, СЕ ЧЕКА ФИЛИПЧЕ ДА ОДОБРИ ВРАБОТУВАЊЕ

АЛАРМАНТНА Е СОСТОЈБАТА СО ДЕЦА БЕЗ ГОВОР ВО КУМАНОВО, А НЕМА НИЕДЕН ЛОГОПЕД, СЕ ЧЕКА ФИЛИПЧЕ ДА ОДОБРИ ВРАБОТУВАЊЕ

Родителите на деца со пореметувања на говорот и комуникација од Куманово се жалат дека со години се соочуваат со сериозни проблеми при лекување на нив ...
ОПРА ВИНФРИ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ОТИ БОГ НЕ Ѝ КАЖАЛ

ОПРА ВИНФРИ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ОТИ БОГ НЕ Ѝ КАЖАЛ

Опра Винфри сака да расчисти важна работа, таа дефинитивно нема да се кандидира за претседател на САД во 2020 година, бидејќи смета дека нема дух за т ...
ТРАМП ПРОГЛАСИ НОВ АМЕРИКАНСКИ МОМЕНТ ВО СВОЈОТ ПРВ ГОВОР ЗА СОСТОЈБАТА НА НАЦИЈАТА

ТРАМП ПРОГЛАСИ НОВ АМЕРИКАНСКИ МОМЕНТ ВО СВОЈОТ ПРВ ГОВОР ЗА СОСТОЈБАТА НА НАЦИЈАТА

Доналд Трамп прогласи „нов американски момент“ во својот прв говор за состојбата на нацијата во Конгресот, откако пред една година стана американски п ...
ИВАНОВ ЈА ИСКРИТИКУВА ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА ПРОТИВ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ ВО ОБРАЌАЊЕТО ВО СОБРАНИЕТО

ИВАНОВ ЈА ИСКРИТИКУВА ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА ПРОТИВ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ ВО ОБРАЌАЊЕТО ВО СОБРАНИЕТО

Претседателот Ѓорге Иванов во годишното обраќање во Собранието побара правда наместо реваншизам, побара мерки против загадувањето, ги обвини медиумите ...
ТРАМП ЈА ИСПОФАЛИ КИНА, ПА ЈА ОБВИНИ ДЕКА ИМ ОДЗЕМА РАБОТНИ МЕСТА НА САД

ТРАМП ЈА ИСПОФАЛИ КИНА, ПА ЈА ОБВИНИ ДЕКА ИМ ОДЗЕМА РАБОТНИ МЕСТА НА САД

Доналд Трамп заврши со дипломатската учтивост што ги следеше првите неколку дена од неговата турнеја по Азија и ги обвини Кина и други земји од регион ...
ТРАМП ВО ОН СЕ ЗАКАНИ СО ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

ТРАМП ВО ОН СЕ ЗАКАНИ СО ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Претседателот Доналд Трамп, во воинствениот дебитантски говор пред Генералното собрание на ОН, се закани со „целосно уништување“ на Северна Кореја ако ...

BIFTEK VIÇI

1 Kur e dëgjoj liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, se si rrëfen historira, se ata do të hyjnë në Qeverinë e re vetëm nëse përmbushen nevojat e shqiptarëve, ...

ТЕЛЕШКИ БИФТЕК

1 Кога го слушам лидерот на ДУИ Али Ахмети како раскажува приказни дека во новата Влада ќе влезат само ако бидат задоволени потребите на Албанците, ве ...
1 220 / 20 НАПИСИ