Таг: грабеж

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ОГРАБЕНА БАНКА ВО ЧАИР, ПОВРЕДЕН ВРАБОТЕН

ОГРАБЕНА БАНКА ВО ЧАИР, ПОВРЕДЕН ВРАБОТЕН

Утрово ограбена е експозитура на НЛБ Тутунска банка во скопската населба Чаир, потврдија од Министерството за внатрешни работи. При грабежот повреден ...
ЕДЕН УБИЕН ПО ГРАБЕЖОТ НА 10 МИЛИОНИ ЕВРА НА АЕРОДРОМОТ ВО ТИРАНА

ЕДЕН УБИЕН ПО ГРАБЕЖОТ НА 10 МИЛИОНИ ЕВРА НА АЕРОДРОМОТ ВО ТИРАНА

Осомничен лидер на банда е убиен по драматичниот напад на авион на „Аустријан ерлајнс“ на пистата на аеродромот „Мајка Тереза“ во Тирана. Авион од ...
ЖЕНА ОД МАНЧЕСТЕР БАРА ОД КРАДЕЦ ДА Ѝ ВРАТИ ПРАМЕН КОСА ОД ПОЧИНАТАТА ЌЕРКА

ЖЕНА ОД МАНЧЕСТЕР БАРА ОД КРАДЕЦ ДА Ѝ ВРАТИ ПРАМЕН КОСА ОД ПОЧИНАТАТА ЌЕРКА

Жена од Манчестер упати јавен апел да ѝ се помогне да ѝ се врати прамен руса коса, за кој вели дека е сè што ѝ останало од починатата ќерка. Ќеркат ...
СО КАЛАШНИКОВИ ОГРАБЕНА „ХАЛКБАНКА“ ВО ВИЗБЕГОВО

СО КАЛАШНИКОВИ ОГРАБЕНА „ХАЛКБАНКА“ ВО ВИЗБЕГОВО

Попладнево е ограбена експозитура на „Халкбанка“ во скопско Визбегово. Според очевидци, крадците при грабежот носеле калашникови, ги натерале присутни ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ДА ГО ГОНИ ГАЗДАТА НА МЕНУВАЧНИЦАТА ВО КИСЕЛА ВОДА, ГИ УБИЛ ДВЕТЕ ЛИЦА ВО САМООДБРАНА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ДА ГО ГОНИ ГАЗДАТА НА МЕНУВАЧНИЦАТА ВО КИСЕЛА ВОДА, ГИ УБИЛ ДВЕТЕ ЛИЦА ВО САМООДБРАНА

Газдата на менувачницата во скопска Кисела Вода, кој лани на 27 ноември уби две лица кои вооружени сакаа да го ограбат, нема да одговара бидејќи пукал ...
ШВЕДСКИ КРАЛСКИ НАКИТ УКРАДЕН ОД КАТЕДРАЛА СРЕДЕ ДЕН, КРАДЦИТЕ ИЗБЕГАЛЕ СО ГЛИСЕР

ШВЕДСКИ КРАЛСКИ НАКИТ УКРАДЕН ОД КАТЕДРАЛА СРЕДЕ ДЕН, КРАДЦИТЕ ИЗБЕГАЛЕ СО ГЛИСЕР

Шведската полиција покрена потрага откако од катедрала беше украден кралски накит, по што крадците избегале со глисер. Две бесценети круни и кралск ...
ВО ГЕРМАНИЈА ЗА БОЖИЌ УКРАЛЕ КОЛБАСИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 800 ЕВРА

ВО ГЕРМАНИЈА ЗА БОЖИЌ УКРАЛЕ КОЛБАСИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 800 ЕВРА

Една од најтрадиционалните работи во Германија се колбаси, па затоа не чуди што крадците во централниот град Хомберг не можеле да им одолеат, кога трг ...
СОПСТВЕНИК НА МЕНУВАЧНИЦА ВО СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА УБИЛ ДВAЈЦА ШТО САКАЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, ПОТВРДИ МВР

СОПСТВЕНИК НА МЕНУВАЧНИЦА ВО СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА УБИЛ ДВAЈЦА ШТО САКАЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, ПОТВРДИ МВР

Две лица кои попладнево влегле да ограбат менувачница во скопската населба Кисела Вода се мртви, потврдија од Министерството за внатрешни работи. В ...
МАРАДОНА ПОБАРА ЗАТВОР ЗА ЌЕРКА МУ ЗАШТО МУ УКРАЛА 3,4 МИЛИОНИ ФУНТИ

МАРАДОНА ПОБАРА ЗАТВОР ЗА ЌЕРКА МУ ЗАШТО МУ УКРАЛА 3,4 МИЛИОНИ ФУНТИ

Диего Армандо Марадона ги обвини своите ќерки дека го ограбиле за 3,4 милиони фунти и повика една од нив да биде затворена, додавајќи дека и неговата ...
ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС НАПАДНАТ СО ПИШТОЛИ НА УЛИЦА ВО САО ПАУЛО

ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС НАПАДНАТ СО ПИШТОЛИ НА УЛИЦА ВО САО ПАУЛО

Членови на шампионскиот тим во Формула 1, Мерцедес, изјавија дека биле цел на вооружен грабеж, кога си заминувале од тренингот на патеката Интерлагос, ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ