Таг: грабеж

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ТРИ БЕСЦЕНЕТИ КОМПЛЕТИ ДИЈАМАНТИ УКРАДЕНИ ВО ДЕНЕШНИОТ ГРАБЕЖ ВО ДРЕЗДЕН, ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ОСОМНИЧЕНИ

ТРИ БЕСЦЕНЕТИ КОМПЛЕТИ ДИЈАМАНТИ УКРАДЕНИ ВО ДЕНЕШНИОТ ГРАБЕЖ ВО ДРЕЗДЕН, ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ОСОМНИЧЕНИ

Три комплети дијамантски накит се украдени денеска од музејот Зелен трезор во источногерманскиот град Дрезден, кој ја содржи една од најголемите колек ...
ДРАГОЦЕНОСТИ ОД МИЛИЈАРДА ЕВРА УКРАДЕНИ ОД МУЗЕЈ ВО ДРЕЗДЕН

ДРАГОЦЕНОСТИ ОД МИЛИЈАРДА ЕВРА УКРАДЕНИ ОД МУЗЕЈ ВО ДРЕЗДЕН

Германските власти соопштија дека утрово е извршен грабеж во Зелен трезор во Дрезден, еден од најстарите музеи на светот, во кој се чуваат непроценлив ...
ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА ПОШТАТА КАЈ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС

ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА ПОШТАТА КАЈ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС

Денес околу 13 часот извршено е разбојништво над експозитурата на Македонска пошта во Велес, близу Градскиот пазар. Според очевидци, еден разбојник ...
ЗЛАТНА ВЕЦЕ ШОЛЈА УКРАДЕНА ОД АНГЛИСКА ПАЛАТА ДВА ДЕНА ОТКАКО БЕШЕ ОТВОРЕНА ЗА ЈАВНОСТ

ЗЛАТНА ВЕЦЕ ШОЛЈА УКРАДЕНА ОД АНГЛИСКА ПАЛАТА ДВА ДЕНА ОТКАКО БЕШЕ ОТВОРЕНА ЗА ЈАВНОСТ

Веце шолја направена од 18-каратно злато е украдена од англиската палата Бленхајм само два дена откако беше отворена за јавност. Станува збор за де ...
НАПАЃАЧ ИЗБОДЕ ДО СМРТ ЧЕТВОРИЦА ВО КАЛИФОРНИЈА

НАПАЃАЧ ИЗБОДЕ ДО СМРТ ЧЕТВОРИЦА ВО КАЛИФОРНИЈА

Маж смртно прободе четири лица во близина на продавницата „7-11“ во јужна Калифорнија, пред да биде уапсен од полицијата, соопштија властите. Покра ...
ЧЕТИРИ ЛИЦА ОГРАБИЛЕ БАНКА ВО САРАЈ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ЧЕТИРИ ЛИЦА ОГРАБИЛЕ БАНКА ВО САРАЈ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Утрово ограбена е експозитура на НЛБ Банка во општина Сарај. Како што соопштија од Министерството за внатрешни работи четири лица со закана од огнено ...
ОГРАБЕНА БАНКА ВО ЧАИР, ПОВРЕДЕН ВРАБОТЕН

ОГРАБЕНА БАНКА ВО ЧАИР, ПОВРЕДЕН ВРАБОТЕН

Утрово ограбена е експозитура на НЛБ Тутунска банка во скопската населба Чаир, потврдија од Министерството за внатрешни работи. При грабежот повреден ...
ЕДЕН УБИЕН ПО ГРАБЕЖОТ НА 10 МИЛИОНИ ЕВРА НА АЕРОДРОМОТ ВО ТИРАНА

ЕДЕН УБИЕН ПО ГРАБЕЖОТ НА 10 МИЛИОНИ ЕВРА НА АЕРОДРОМОТ ВО ТИРАНА

Осомничен лидер на банда е убиен по драматичниот напад на авион на „Аустријан ерлајнс“ на пистата на аеродромот „Мајка Тереза“ во Тирана. Авион од ...
ЖЕНА ОД МАНЧЕСТЕР БАРА ОД КРАДЕЦ ДА Ѝ ВРАТИ ПРАМЕН КОСА ОД ПОЧИНАТАТА ЌЕРКА

ЖЕНА ОД МАНЧЕСТЕР БАРА ОД КРАДЕЦ ДА Ѝ ВРАТИ ПРАМЕН КОСА ОД ПОЧИНАТАТА ЌЕРКА

Жена од Манчестер упати јавен апел да ѝ се помогне да ѝ се врати прамен руса коса, за кој вели дека е сè што ѝ останало од починатата ќерка. Ќеркат ...
СО КАЛАШНИКОВИ ОГРАБЕНА „ХАЛКБАНКА“ ВО ВИЗБЕГОВО

СО КАЛАШНИКОВИ ОГРАБЕНА „ХАЛКБАНКА“ ВО ВИЗБЕГОВО

Попладнево е ограбена експозитура на „Халкбанка“ во скопско Визбегово. Според очевидци, крадците при грабежот носеле калашникови, ги натерале присутни ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ