Таг: градинки

1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ
ПРЕДНОСТ ПРИ ПРИМАЊЕ ВО ГРАДИНКА ЌЕ ИМААТ ДЕЦАТА ЧИИ РОДИТЕЛИ НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ОД ДОМА

ПРЕДНОСТ ПРИ ПРИМАЊЕ ВО ГРАДИНКА ЌЕ ИМААТ ДЕЦАТА ЧИИ РОДИТЕЛИ НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ОД ДОМА

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) треба да  го достави до Министерството за здравство точниот број на деца кои би посетувале градинка ...
ВОВЕДУВАЊЕ СМЕНИ ВО УЧИЛИШТАТА И РЕДУЦИРАЊЕ НА БРОЈОТ НА УЧЕНИЦИ ВО УЧИЛНИЦИ Е ЕДНО ОД СЦЕНАРИЈАТА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА НАСТАВА ОД 1 СЕПТЕМВРИ

ВОВЕДУВАЊЕ СМЕНИ ВО УЧИЛИШТАТА И РЕДУЦИРАЊЕ НА БРОЈОТ НА УЧЕНИЦИ ВО УЧИЛНИЦИ Е ЕДНО ОД СЦЕНАРИЈАТА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА НАСТАВА ОД 1 СЕПТЕМВРИ

Настава од далечина, реорганизација на наставата преку редуцирање на бројот на ученици во училиница, но и целосно нормализирање на наставата се сценар ...
УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 25 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 286 ТЕСТИРАНИ

УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 25 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 286 ТЕСТИРАНИ

Три лица починаа во изминатите 24 часа како последица од компикации на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. На  Клиниката за инфективни боле ...
22 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 462 ТЕСТИРАЊА, ОД СКРИНИНГОТ ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН ПОЗИТИВЕН

22 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 462 ТЕСТИРАЊА, ОД СКРИНИНГОТ ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН ПОЗИТИВЕН

Нови 22 случаи со КОВИД-19 се регистрирани изминатото деноноќие од направени 462 тестови, соопштија од Министерството за здравство. Од нив 9 пациенти ...
НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФУЛИЊАТА, ПРАВИМЕ ПЛАН КАКО ГРАДИНКИТЕ ДА ПОЧНАТ СО РАБОТА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФУЛИЊАТА, ПРАВИМЕ ПЛАН КАКО ГРАДИНКИТЕ ДА ПОЧНАТ СО РАБОТА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Комисијата за заразни болести ги привршува протоколите за постепено враќање во нормална функција за клиниките, за враќање на работа на јавната админис ...
НАСТАВНИЦИ ОД ОСНОВНО ЌЕ ДРЖАТ СКРАТЕНИ ЧАСОВИ ПРЕКУ ТРИТЕ КАНАЛИ НА МРТ

НАСТАВНИЦИ ОД ОСНОВНО ЌЕ ДРЖАТ СКРАТЕНИ ЧАСОВИ ПРЕКУ ТРИТЕ КАНАЛИ НА МРТ

Основците и децата на претшколска возраст од понеделник ќе може да следат едукативни содржини на трите канали на Македонската радиотелевизија (МРТ), с ...
И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР ДА ПОНЕСЕ ОДГОВОРНОСТ, НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ПРАВЕЊЕ ПРОФИТ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР ДА ПОНЕСЕ ОДГОВОРНОСТ, НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ПРАВЕЊЕ ПРОФИТ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

Нема ништо поважно од здравјето на граѓаните и тоа значи дека профитот не е најважен, кажа техничкиот премиер Оливер Спасовски за воведување на меркит ...
АКО ДВАЈЦАТА РОДИТЕЛИ НА ДЕТЕ ДО 10 ГОДИНИ СЕ ВО ЗДРАВСТВО, ПОЛИЦИЈА ИЛИ АРМИЈА, ЕДНИОТ ЌЕ БИДЕ ОСЛОБОДЕН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ

АКО ДВАЈЦАТА РОДИТЕЛИ НА ДЕТЕ ДО 10 ГОДИНИ СЕ ВО ЗДРАВСТВО, ПОЛИЦИЈА ИЛИ АРМИЈА, ЕДНИОТ ЌЕ БИДЕ ОСЛОБОДЕН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ

Владината одлука за отсуство на еден родител од работа за чување на дете до 10 години во следните 14 дена додека трае мерката за заштита од коронавиру ...
РОДИТЕЛИТЕ ДА ЗЕМАТ ПОТВРДА ОД ГРАДИНКИТЕ И УЧИЛИШТАТА ЗА ДА БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ ОД РАБОТА ЗАРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

РОДИТЕЛИТЕ ДА ЗЕМАТ ПОТВРДА ОД ГРАДИНКИТЕ И УЧИЛИШТАТА ЗА ДА БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ ОД РАБОТА ЗАРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Градинките и училиштата ќе им издаваат потврди на родителите за да можат да бидат ослободени од работа. Откако Владата на вчерашната седница како прев ...
БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ И ПО ЕДЕН РОДИТЕЛ НА ДЕТЕ ДО 10 ГОДИНИ ДА НЕ ОДАТ НА РАБОТА 14 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНИТЕ

БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ И ПО ЕДЕН РОДИТЕЛ НА ДЕТЕ ДО 10 ГОДИНИ ДА НЕ ОДАТ НА РАБОТА 14 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНИТЕ

По еден родител на деца до 10-годишна возраст, кои се вработени во државни институции и во приватните фирми се ослободува од работа во наредните 14 де ...
1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ