Таг: ѓубре

1 8 9 10 11 12 100 / 116 НАПИСИ
ХОЛАНДСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ПРЕД ДЕТСКА КЛИНИКА

ХОЛАНДСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ПРЕД ДЕТСКА КЛИНИКА

Средношколци од гимназија во Ротердам денес метеа и го чистеа расфрланото ѓубре во паркчето пред Детската клиника на Клиничкиот центар. Преполните ...
КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ, ЌЕ СЕ ЧИСТИ ЕДНАШ НЕДЕЛНО СО АКЦИИ ЗА ВИКЕНД

КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ, ЌЕ СЕ ЧИСТИ ЕДНАШ НЕДЕЛНО СО АКЦИИ ЗА ВИКЕНД

Преполни канти за отпадоци, ѓубре расфрлено по патеките и тревниците е секојдневната слика во Клиничкиот центар. Пациентите и јавноста повеќе пати реа ...
ШИЛЕГОВ НАЈАВИ НОВИ КОНТЕЈНЕРИ И КАМИОНИ ЗА СОБИРАЊЕ ЃУБРЕ, СКОПЈЕ СЕГА ИМА САМО 26 ВОЗИЛА

ШИЛЕГОВ НАЈАВИ НОВИ КОНТЕЈНЕРИ И КАМИОНИ ЗА СОБИРАЊЕ ЃУБРЕ, СКОПЈЕ СЕГА ИМА САМО 26 ВОЗИЛА

Град Скопје годинава ќе купува нови контејнери и камиони за собирање на ѓубре, најави денеска градоначалникот Петре Шилегов. Во моментов ЈП „Комуна ...
ВО БИТОЛСКИ БАИР СЕ ГУШАТ ВО СОПСТВЕНОТО ЃУБРЕ, ОПШТИНАТА ЈА ЧИСТЕШЕ ДИВАТА ДЕПОНИЈА

ВО БИТОЛСКИ БАИР СЕ ГУШАТ ВО СОПСТВЕНОТО ЃУБРЕ, ОПШТИНАТА ЈА ЧИСТЕШЕ ДИВАТА ДЕПОНИЈА

Жителите од дивата населба Баир се гушат во сопственото ѓубре. Местото е неурбанизирано и никнуваат куќи и кривулести, тесни, калливи патеки според по ...
ШИЛЕГОВ НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД ЧИСТОТАТА И ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ НА ЗАЕДНИЧКО ЧИСТЕЊЕ

ШИЛЕГОВ НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД ЧИСТОТАТА И ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ НА ЗАЕДНИЧКО ЧИСТЕЊЕ

Во сабота градоначалниците низ земјава ќе спроведат акција за чистење на ѓубрето, најави денес градоначалникот на Скопје и претседател на ЗЕЛС, Петре ...
СТРАНСКИТЕ АМБАСАДОРИ СЕ СОБРАА ДА ГО ИСЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

СТРАНСКИТЕ АМБАСАДОРИ СЕ СОБРАА ДА ГО ИСЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

Холандскиот амбасадор Воутер Пломп, амбасадорот на Велика Британија Чарлс Гарет и американскиот амбасадор Џес Бејли, денес на кејот на Вардар зад Луна ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР УТРЕ ЌЕ ГО ЧИСТИ КЕЈОТ НА ВАРДАР ЗАЕДНО СО АМБАСАДОРИТЕ НА САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР УТРЕ ЌЕ ГО ЧИСТИ КЕЈОТ НА ВАРДАР ЗАЕДНО СО АМБАСАДОРИТЕ НА САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Амбасадата на Кралството Холандија заедно со „Пивара Скопје“ и „Пакомак„ во четврток на пладне организира твит-ап за чистење на кејот на Вардар. Во ак ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ АНГАЖИРА ДИВИТЕ СОБИРАЧИ НА ОТПАД ВО ЧИСТЕЊЕТО НА ГРАДОТ

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ АНГАЖИРА ДИВИТЕ СОБИРАЧИ НА ОТПАД ВО ЧИСТЕЊЕТО НА ГРАДОТ

Дивите собирачи на отпад ќе станат дел од системот на собирање на отпадот на Град Скопје. Околу 1.400 лица кои секојдневно со нивните импровизирани во ...
ЈУЖНИОТ ВЕТЕР ОД АЛБАНИЈА И СТРМЕЦОТ ОД САТЕСКА ГО ДОНЕСОА ЦЕЛО ЃУБРЕ ВО ХОЛАНДСКИОТ ПАРК ВО ОХРИД

ЈУЖНИОТ ВЕТЕР ОД АЛБАНИЈА И СТРМЕЦОТ ОД САТЕСКА ГО ДОНЕСОА ЦЕЛО ЃУБРЕ ВО ХОЛАНДСКИОТ ПАРК ВО ОХРИД

На Oхридскиот кеј, неколку метри од Холандскиот парк, Езерото донесе големи количини на ѓубре. Комуналците неколку дена го чистат со механизација, но ...
ДЕСЕТ ТРАКТОРИ И ТРИ КАМИОНИ ПОДИГНАА 70 КУБИЦИ ЃУБРЕ ОД ОХРИДСКИОТ КЕЈ ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

ДЕСЕТ ТРАКТОРИ И ТРИ КАМИОНИ ПОДИГНАА 70 КУБИЦИ ЃУБРЕ ОД ОХРИДСКИОТ КЕЈ ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Десет трактори и три камиони на Охридски Комуналец денес беа вклучени во расчистувањето на ѓубрето што до доцна синоќа поради силното невреме го исфрл ...
1 8 9 10 11 12 100 / 116 НАПИСИ