Таг: хемофилтрација

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЖАН МИТРЕВ ЗА ИЗМАМА, СПОРЕД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ДРЖЕЛ ВО ЗАБЛУДА ПАЦИЕНТИТЕ ДЕКА ХЕМОФИЛТРАЦИЈАТА ЛЕЧИ КОВИД

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЖАН МИТРЕВ ЗА ИЗМАМА, СПОРЕД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ДРЖЕЛ ВО ЗАБЛУДА ПАЦИЕНТИТЕ ДЕКА ХЕМОФИЛТРАЦИЈАТА ЛЕЧИ КОВИД

Скопското јавно обвинителство по обемна истрага, поднесе обвинение против кардиохирургот Жан Митрев и неговата болница Филип Втори, за кривично дело „ ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОКРЕНА ИСТРАГА ПРОТИВ Д-Р ЖАН МИТРЕВ ЗА ИЗМАМА НА ПАЦИЕНТИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОКРЕНА ИСТРАГА ПРОТИВ Д-Р ЖАН МИТРЕВ ЗА ИЗМАМА НА ПАЦИЕНТИ

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје денеска отвори истрага против д-р Жан Митрев за кривично дело измама, осомничен дека во неговата приватна б ...
ОВА НЕМА ДА БИДЕ ЗАБОРАВЕН СЛУЧАЈ, НО НИ ТРЕБА УШТЕ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО ИСТРАЖИМЕ, РЕЧЕ САЛИ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТАЛНАТА ХЕМОФИЛТРАЦИЈА НА БОЛНИ ОД КОВИД ВО „ЖАН МИТРЕВ“

ОВА НЕМА ДА БИДЕ ЗАБОРАВЕН СЛУЧАЈ, НО НИ ТРЕБА УШТЕ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО ИСТРАЖИМЕ, РЕЧЕ САЛИ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТАЛНАТА ХЕМОФИЛТРАЦИЈА НА БОЛНИ ОД КОВИД ВО „ЖАН МИТРЕВ“

Се` уште нема лица кои ќе одговараат за случајот со експерименталната хемофилтрација на пациентите со ковид-19 во приватната клиника „Жан Митрев“ по ш ...
ВОНРЕДНИ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОРИ ВО КЛИНИКАТА „ЖАН МИТРЕВ“ ЗА ЕКСПЕРИМЕТАЛНОТО ЛЕКУВАЊЕ КОВИД СО ХЕМОФИЛТРАЦИЈА, НЕМА НЕДОПИРЛИВИ АКО СЕ УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ САЛИ

ВОНРЕДНИ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОРИ ВО КЛИНИКАТА „ЖАН МИТРЕВ“ ЗА ЕКСПЕРИМЕТАЛНОТО ЛЕКУВАЊЕ КОВИД СО ХЕМОФИЛТРАЦИЈА, НЕМА НЕДОПИРЛИВИ АКО СЕ УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ САЛИ

Да се извршат вонредни инспекциски надзори во Клиничката болница „Жан Митрев“, побара министерот за здравство Беким Сали откако синоќа Истражувачката ...
4 / 4 НАПИСИ