Таг: хидрогенска бомба

ТРАМП Е МЕНТАЛНО ПОРЕМЕТЕН И ЌЕ ПЛАТИ СКАПА ЦЕНА ЗА СВОИТЕ ЗАКАНИ, ИЗЈАВИ КИМ ЏОНГ УН

ТРАМП Е МЕНТАЛНО ПОРЕМЕТЕН И ЌЕ ПЛАТИ СКАПА ЦЕНА ЗА СВОИТЕ ЗАКАНИ, ИЗЈАВИ КИМ ЏОНГ УН

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун најави дека би можел да тестира хидрогенска бомба над Пацификот, откако Доналд Трамп во својот говор во Обединети ...
ДАЛИ СЕ БЕЗБЕДНИ АМЕРИКАНСКИТЕ НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО ИНЏИРЛИК?

ДАЛИ СЕ БЕЗБЕДНИ АМЕРИКАНСКИТЕ НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО ИНЏИРЛИК?

Меѓу многуте неодговорени прашања по обидот за воен удар во Турција од петокот е и она што има импликации за безбедноста на САД и за целиот свет: Колк ...
2 / 2 НАПИСИ