Таг: Хирошима

ЗАБРАНЕТЕ ГО НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ, ПОБАРАА ПРЕЖИВЕАНИТЕ ОД НАПАДОТ ВО ХИРОШИМА НА 75-ГОДИШНИНАТА ОД ПРВАТА АТОМСКА БОМБА

ЗАБРАНЕТЕ ГО НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ, ПОБАРАА ПРЕЖИВЕАНИТЕ ОД НАПАДОТ ВО ХИРОШИМА НА 75-ГОДИШНИНАТА ОД ПРВАТА АТОМСКА БОМБА

Преживеаните од нападот со првата атомска бомба во светот се собраа во мал број во близина на легендарниот споменик во Хирошима, во чест на 75-годишни ...
ЈАПОНСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО ПРИКАЖАА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ХИРОШИМА ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

ЈАПОНСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО ПРИКАЖАА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ХИРОШИМА ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

Сончево летно утро во градот Хирошима, Јапонија. Авион лета високо над глава. Следи блесок светлина, проследено со силна експлозија. Зградите се срамн ...
ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЈАПОНИЈА

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЈАПОНИЈА

Најмалку 35 луѓе загинаа, а десетици се водат како исчезнати, откако обилни дождови и поплави го погодија југозападниот дел на Јапонија. Најмногу з ...
3 / 3 НАПИСИ