Таг: холивудски ѕвезди

ВО КУМАНОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОДНЕСЕНА АНОНИМНАТА ПРИЈАВА ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ

ВО КУМАНОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОДНЕСЕНА АНОНИМНАТА ПРИЈАВА ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ

Основното јавно обвинителство во Куманово побарало да се изврши информативен разговор со високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, откако добило анонимна приј ...
ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКАНИ ВО КУМАНОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКАНИ ВО КУМАНОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

Во изминатите два дена 7-8 луѓе од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ биле повикани на информативен разговор во СВР Куманово, поради сомнеж за подмитув ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

Oбвинителството го доби видеозаписот од зградата на Општина Кавадарци каде наводно е извршено кривично дело, одговори за САКАМДАКАЖАМ.МК Службата за о ...
3 / 3 НАПИСИ