Таг: храна

1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ
ГОДИШНО СЕ ФРЛААТ 12.000 ТОНИ ХРАНА, УТРЕ ПОЧНУВА ХУМАНИТАРНАТА АКЦИЈА „НАХРАНИ 10.000“

ГОДИШНО СЕ ФРЛААТ 12.000 ТОНИ ХРАНА, УТРЕ ПОЧНУВА ХУМАНИТАРНАТА АКЦИЈА „НАХРАНИ 10.000“

Утре во 10 градови низ Македонија ќе се одржи првиoт настан од националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000“ за собирање на храна. Акцијата ја орга ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ СЕ ТРУЈАТ СО ПРСКАЊЕ ПЕСТИЦИДИ, НИКОЈ НЕ КОНТРОЛИРА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ СЕ ТРУЈАТ СО ПРСКАЊЕ ПЕСТИЦИДИ, НИКОЈ НЕ КОНТРОЛИРА

Тиквешијата како еден од најголемите производни региони на земјоделски производи, пред сѐ на грозје,  се соочува со неконтролирана примена на заштитни ...
СВЕЖА САЛАТА ПОЛНА СО ФЕКАЛИИ ГИ ЗАТРУЛА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

СВЕЖА САЛАТА ПОЛНА СО ФЕКАЛИИ ГИ ЗАТРУЛА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

Сезонската свежа салата која ја јаделе во Велес фудбалерите на битолски ФК Пелистер била причина што кај 12-мина од нив има знаци на труење. Ова го по ...
ДВА ТОНА ХРАНА ДОБИЈА СТО СИРОМАШНИ СЕМЕЈСТВА ВО СТРУМИЦА

ДВА ТОНА ХРАНА ДОБИЈА СТО СИРОМАШНИ СЕМЕЈСТВА ВО СТРУМИЦА

Стотина социјално загрозени и сиромашни семејства од струмичкиот регион добија прехрамбени пакети за да можат колку-толку да ги поминат  престојните п ...
ШТИТЕНИЦИТЕ ОД ЗАВОДОТ ВО ДЕМИР КАПИЈА ЌЕ ДОБИЈАТ ПОДОБРА ХРАНА И ЗДРАВСТВЕНИ ПРЕГЛЕДИ, НАЛОЖИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

ШТИТЕНИЦИТЕ ОД ЗАВОДОТ ВО ДЕМИР КАПИЈА ЌЕ ДОБИЈАТ ПОДОБРА ХРАНА И ЗДРАВСТВЕНИ ПРЕГЛЕДИ, НАЛОЖИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

Специјалниот завод Демир Капија доби налог од министерката за труд и социјална политика Мила Царовска да ја подобри исхраната и да направи темелни здр ...
ОСНОВЦИТЕ ЈАДАТ НЕКВАЛИТЕТНА ХРАНА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ КАЗНУВА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА СТАНДАРДИТЕ

ОСНОВЦИТЕ ЈАДАТ НЕКВАЛИТЕТНА ХРАНА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ КАЗНУВА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА СТАНДАРДИТЕ

Министерството за образование ќе прави законски измени со кои што ќе се воведат казни за непочитување на правилникот за стандардите за исхрана и за об ...
НОЌЕСКА УШТЕ 60 ГОСТИВАРЧАНИ ВО БОЛНИЦА СО СТОМАЧНИ БОЛКИ, ПРИЧИНИТЕЛОТ НА МАСОВНОТО ТРУЕЊЕ НЕПОЗНАТ

НОЌЕСКА УШТЕ 60 ГОСТИВАРЧАНИ ВО БОЛНИЦА СО СТОМАЧНИ БОЛКИ, ПРИЧИНИТЕЛОТ НА МАСОВНОТО ТРУЕЊЕ НЕПОЗНАТ

Министерството за здравство соопшти дека ноќеска во гостиварската болница уште 60 луѓе побарале лекарска помош за стомачни болки, изнемоштеност, повра ...
СЕКОЈА ДОНАЦИЈА Е ВАЖНА, БЕЗ ОГЛЕД КОЛКУ Е МАЛА ИЛИ ГОЛЕМА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 16-ГОДИШНИНАТА ОД 9/11

СЕКОЈА ДОНАЦИЈА Е ВАЖНА, БЕЗ ОГЛЕД КОЛКУ Е МАЛА ИЛИ ГОЛЕМА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 16-ГОДИШНИНАТА ОД 9/11

Крв, конзервирана храна и зачувана облека денес се дарува во амбасадата на САД, со што се одбележува Националниот ден на служба, кој е воспоставен во ...
ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

Oколу 445.000 граѓани имат проблем да обезбедат храна и во просек имаат по еден оброк во денот. Во исто време, се фрла помеѓу 4.500 и 6.500 тони храна ...
МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛИЈА, СТАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ЗАЖИВЕАТ СЕЛСКИ ТУРИЗАМ НА ВОДОПАДИТЕ НА БЕЛАСИЦА

МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛИЈА, СТАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ЗАЖИВЕАТ СЕЛСКИ ТУРИЗАМ НА ВОДОПАДИТЕ НА БЕЛАСИЦА

  Водопадите на Беласица се достапни и пленат со својата убавина и уреденост, но никој не знае да ќари од големиот број гости од земјава и стр ...
1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ