Таг: Христијан Пендиков

ПЕНДИКОВ ДОЈДЕ ВО СУДНИЦА ВО ОХРИД, НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ БЕЗБЕДНО ОТИ ГО НАВРЕДУВАЛЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ПЕНДИКОВ ДОЈДЕ ВО СУДНИЦА ВО ОХРИД, НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ БЕЗБЕДНО ОТИ ГО НАВРЕДУВАЛЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Христијан Пендиков, секретар на сега веќе затворениот бугарскиот клуб во Охрид „Цар Борис Трети“, денеска за првпат се појави во судница во својство н ...
СЕКРЕТАРОТ НА ОХРИДСКИОТ БУГАРСКИ КЛУБ ПЕНДИКОВ ПОВТОРНО НЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУДНИЦА, НЕ БИЛ ДОБАР СО ЗДРАВЈЕТО

СЕКРЕТАРОТ НА ОХРИДСКИОТ БУГАРСКИ КЛУБ ПЕНДИКОВ ПОВТОРНО НЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУДНИЦА, НЕ БИЛ ДОБАР СО ЗДРАВЈЕТО

Со изведување материјални и писмени докази, денеска во Основниот суд во Охрид се одржа првото рочиште од судскиот процес за нападот на Христијан Пенди ...
СЛУЧАЈОТ Е ИСПОЛИТИЗИРАН И НЕМА НАПАД ОД ОМРАЗА, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ОБВИНЕТИОТ КОЈ ГО ПОВРЕДИ ПЕНДИКОВ

СЛУЧАЈОТ Е ИСПОЛИТИЗИРАН И НЕМА НАПАД ОД ОМРАЗА, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ОБВИНЕТИОТ КОЈ ГО ПОВРЕДИ ПЕНДИКОВ

Во Основниот суд во Охрид, поради тоа што на одбраната не ѝ биле доставени сите докази предложени од Обвинителството, денеска се одложи судењето за на ...
ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО ОХРИДСКИОТ СУД, ВРАБОТЕНИТЕ И СТРАНКИТЕ ЕВАКУИРАНИ

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО ОХРИДСКИОТ СУД, ВРАБОТЕНИТЕ И СТРАНКИТЕ ЕВАКУИРАНИ

Рано утрово на електронската пошта на Основниот суд во Охрид стигнала дојава за поставена бомба по што вработените и комплетниот персонал во Судот беа ...
ОБВИНИТЕЛСТВОTO ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ЗА ТЕШКА ТЕЛЕСНА ПОВРЕДА ОД ОМРАЗА, ПО ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕКРЕТАРОТ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ЦАР БОРИС ТРЕТИ“ ВО ОХРИД

ОБВИНИТЕЛСТВОTO ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ЗА ТЕШКА ТЕЛЕСНА ПОВРЕДА ОД ОМРАЗА, ПО ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕКРЕТАРОТ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ЦАР БОРИС ТРЕТИ“ ВО ОХРИД

Обвинителството поднесе обвинение за нанесување тешка телесна повреда од омраза, по три недели од нападот од негови сограѓани врз Христијан Пендиков о ...
НАТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ ЌЕ ДОБИЕ СТАН ВО СОФИЈА, ПАРИ И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОД БУГАРИЈА

НАТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ ЌЕ ДОБИЕ СТАН ВО СОФИЈА, ПАРИ И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОД БУГАРИЈА

Христијан Пендиков, секретарот на охридскиот клуб именуван по бугарскиот цар од времето на фашистичката окупација на Македонија, ќе добие бугарско држ ...
НЕМА ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ЕКОЛОШКА ПАТЕКА ВО МАКЕДОНИЈА ДОДЕКА ПЕНДИКОВ Е ВО БОЛНИЦА, КАЖА БУГАРСКИОТ МИНИСТЕР МИЛКОВ

НЕМА ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ЕКОЛОШКА ПАТЕКА ВО МАКЕДОНИЈА ДОДЕКА ПЕНДИКОВ Е ВО БОЛНИЦА, КАЖА БУГАРСКИОТ МИНИСТЕР МИЛКОВ

Бугарскиот министер за надворешни работи Николај Милков денеска рапортираше пред комисијата за надворешна политика во бугарскиот парламент и кажа дека ...
МНОГУ ВЕ САКАМЕ, АМА И ГНЕВОТ НИ Е ТЕЖОК, Ѝ СЕ ЗАКАНИ БОРИСОВ НА МАКЕДОНИЈА

МНОГУ ВЕ САКАМЕ, АМА И ГНЕВОТ НИ Е ТЕЖОК, Ѝ СЕ ЗАКАНИ БОРИСОВ НА МАКЕДОНИЈА

Поранешниот бугарски премиер и лидер на ГЕРБ Бојко Борисов се закани дека бугарскиот гнев е најстрашен на Балканот и Македонија ќе го искуси ако не би ...
НЕ МИ Е ВАЖНО ШТО ЌЕ КАЖЕ ИСТРАГАТА, ВАЖНО МИ Е ШТО ВЕЛИ ХРИСТИЈАН, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

НЕ МИ Е ВАЖНО ШТО ЌЕ КАЖЕ ИСТРАГАТА, ВАЖНО МИ Е ШТО ВЕЛИ ХРИСТИЈАН, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека нему не му е важно што ќе каже истрагата за нападот на секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис ...
9 / 9 НАПИСИ