Таг: хуманитарна помош

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ДЕЛЧЕВО СОБРА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА ЗБРАТИМЕНИТЕ УКРАИНСКИ ГРАДОВИ ВИЗГОРОД И ТЕРНОПИЛ

ДЕЛЧЕВО СОБРА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА ЗБРАТИМЕНИТЕ УКРАИНСКИ ГРАДОВИ ВИЗГОРОД И ТЕРНОПИЛ

Две недели жителите на Делчево подготвуваа хуманитарна помош за збратимените градови Визгород и Тернопил во истоимената западна област во Украина. Пом ...
ЗАЕВ БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ, ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ЗАПРЕ ДИСТРИБУЦИЈА НА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО

ЗАЕВ БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ, ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ЗАПРЕ ДИСТРИБУЦИЈА НА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО

Експремиерот Зоран Заев, лидер на владејачкиот СДСМ, ги обвини техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Ми ...
ТЕТОВО ИСПРАТИ ДЕСЕТИЦИ ТОНИ ХРАНА И ОБЛЕКА И 1,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА АЛБАНИЈА

ТЕТОВО ИСПРАТИ ДЕСЕТИЦИ ТОНИ ХРАНА И ОБЛЕКА И 1,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА АЛБАНИЈА

Тетово ја испрати првата пратка хуманитарна помош за настраданите во земјотресот во Драч и Тумане во Албанија. За многу кратко време собрани се десети ...
ПО АЛАРМ ОД ПАТРОНАЖНАТА СЛУЖБА ОД ВЕЛЕС СЕ СОБИРА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВО СО ТРИ ДЕЦА

ПО АЛАРМ ОД ПАТРОНАЖНАТА СЛУЖБА ОД ВЕЛЕС СЕ СОБИРА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВО СО ТРИ ДЕЦА

Мајка и две близначиња минатата недела биле хоспитализирани во болницата во Велес, по аларм од патронажната служба од Здравствен дом Велес дека бебиња ...
ВОЈСКАТА НА ВЕНЕЦУЕЛА ГИ ЗАПАЛИ КАМИОНИТЕ СО ХУМАНИТАРНА ПОМОШ, НАЈМАЛКУ ЧЕТИРИ ЗАГИНАТИ

ВОЈСКАТА НА ВЕНЕЦУЕЛА ГИ ЗАПАЛИ КАМИОНИТЕ СО ХУМАНИТАРНА ПОМОШ, НАЈМАЛКУ ЧЕТИРИ ЗАГИНАТИ

Најмалку четири луѓе се убиени, а стотици се повредени во насилствата во пограничните региони на Венецуела, откако опозициските активисти се обидоа да ...
ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО СУДИРИТЕ ВО ВЕНЕЦУЕЛА ОТКАКО МАДУРО ЈА ЗАТВОРИ ГРАНИЦАТА СО БРАЗИЛ

ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО СУДИРИТЕ ВО ВЕНЕЦУЕЛА ОТКАКО МАДУРО ЈА ЗАТВОРИ ГРАНИЦАТА СО БРАЗИЛ

Најмалку двајца луѓе се убиени, а неколку се повредени во судирите на границата на Венецуела со Бразил. Војската на Венецуела отворила оган кон цивили ...
„МЛАДИ ХУМАНИСТИ“ СОБИРААТ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВО ОД БИТОЛА КОЕ 16 ГОДИНИ ЖИВЕЕ БЕЗ СТРУЈА

„МЛАДИ ХУМАНИСТИ“ СОБИРААТ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВО ОД БИТОЛА КОЕ 16 ГОДИНИ ЖИВЕЕ БЕЗ СТРУЈА

Семејство од Битола 16 години живее без струја зашто поради лошата финансиска состојба не може да го плати долгот кон ЕВН. Хуманитарното здружение „Мл ...

КОФИ ЗА ДАВЕЊЕ

1 А бе, ние метли сме немале. Македонија, лидерот во регионот и за економски реформи и за странски инвестиции и за дуинг бизнис и за туризам и за физи ...
МЕДИЦИНСКАТА ПОМОШ ОД ХОЛАНДИЈА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

МЕДИЦИНСКАТА ПОМОШ ОД ХОЛАНДИЈА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

Холандската донација на медицинска помош на поплавените во вредност од 500.000 евра денеска пристигна во Скопје, соопштија од Амбасадата во Холандија ...
МНР ОД СТРАНЦИТЕ БАРА ЏИПОВИ И ЧАМЦИ ПОМОШ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

МНР ОД СТРАНЦИТЕ БАРА ЏИПОВИ И ЧАМЦИ ПОМОШ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Министерството за надворешни работи од земјите кои имаат амбасади во Скопје побарало да обезбедат хуманитарна помош со прецизна спецификација за справ ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ