Таг: Игор Јанушев

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
ЕЛЕНА ПЕТРОВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП, БОБАН НИКОЛОВСКИ НА ЦАРИНСКАТА УПРАВА, АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВ НА БЈБ, А ЈАНУШЕВ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

ЕЛЕНА ПЕТРОВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП, БОБАН НИКОЛОВСКИ НА ЦАРИНСКАТА УПРАВА, АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВ НА БЈБ, А ЈАНУШЕВ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

Елена Петрова е нова директорка на Управата за јавни приходи (УЈП), одлучи Владата на денешната прва седница. Петрова беше дополнителна заменичка-мини ...
И СЛУЧАЈОТ „ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ“ СЕ ПРЕКИНУВА ОТИ ВЛАДАТА КАЖАЛА ДЕКА НЕ Е ИЗМАМЕНА ЗА 40 ПАТИ ПОСКАПО КУПЕНИТЕ НИВИ ЗА ФОТОВОЛТАИЦИ

И СЛУЧАЈОТ „ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ“ СЕ ПРЕКИНУВА ОТИ ВЛАДАТА КАЖАЛА ДЕКА НЕ Е ИЗМАМЕНА ЗА 40 ПАТИ ПОСКАПО КУПЕНИТЕ НИВИ ЗА ФОТОВОЛТАИЦИ

Се запира истрагата и за „Делчевски ниви“, добиени на подарок, а продадени 40 пати поскапо на ЕВН, а во кои беа осомничени членови и блиски на функцио ...
ЈАНУШЕВ ОСУДЕН УСЛОВНО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ ПО УКИНАТ СТАВ ОД КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК, ПРЕСУДАТА ИЗРЕЧЕНА ПРЕД ПРАЗНА СУДНИЦА

ЈАНУШЕВ ОСУДЕН УСЛОВНО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ ПО УКИНАТ СТАВ ОД КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК, ПРЕСУДАТА ИЗРЕЧЕНА ПРЕД ПРАЗНА СУДНИЦА

Основниот кривичен суд денеска неправосилно го осуди пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на две години затвор условно за пропусти при набавката на к ...
НАЈДОЛГОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ЛАНИ БИЛО ОСУМ МЕСЕЦИ НА 5 ЛИЦА, 17 ОСОМНИЧЕНИ БИЛЕ ФИЗИЧКИ СЛЕДЕНИ И СЛИКАНИ ОД ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ

НАЈДОЛГОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ЛАНИ БИЛО ОСУМ МЕСЕЦИ НА 5 ЛИЦА, 17 ОСОМНИЧЕНИ БИЛЕ ФИЗИЧКИ СЛЕДЕНИ И СЛИКАНИ ОД ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ

Јавното обвинителство минатата година за 35 отсто ја намалило бројката на прислушувани, физички следени лица, уфрлување лица со прикриен идентитет за ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЈАНАКИЕСКИ И ЈАНУШЕВ ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЈАНАКИЕСКИ И ЈАНУШЕВ ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ

Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска поднесе обвинение до Основниот кривичен суд против поранешниот министер за транспорт и врс ...
ЗА ПРЕДИЗБОРНИТЕ СПОТОВИ НА ВМРО-ДПМНЕ „КРИМИНАЛНА ВИСТИНА” И „ШТАНД НА ЛАГИТЕ”, ВИЛМА РУСКОВСКА НА СУД БАРА СОЛИДАРНА ШТЕТА ОД 10.000 ЕВРА

ЗА ПРЕДИЗБОРНИТЕ СПОТОВИ НА ВМРО-ДПМНЕ „КРИМИНАЛНА ВИСТИНА” И „ШТАНД НА ЛАГИТЕ”, ВИЛМА РУСКОВСКА НА СУД БАРА СОЛИДАРНА ШТЕТА ОД 10.000 ЕВРА

Почна граѓанската парница по тужба на Обвинителката за Организиран криминал и корупција Вилма Русковска против Игор Јанушев како генерален секретар на ...
ИГОР ЈАНУШЕВ ГО ИЗГУБИ МЕСТОТО ПРЕТСТАВНИК ВО СУДОТ НА ВМРО-ДПМНЕ, КОЈА Е ОБВИНЕТА ЗА НЕЛЕГАЛНО СТЕКНАТ ИМОТ ОД 5 МИЛИОНИ ЕВРА

ИГОР ЈАНУШЕВ ГО ИЗГУБИ МЕСТОТО ПРЕТСТАВНИК ВО СУДОТ НА ВМРО-ДПМНЕ, КОЈА Е ОБВИНЕТА ЗА НЕЛЕГАЛНО СТЕКНАТ ИМОТ ОД 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Доскорешниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, по оставката од оваа функција во партијата на 21 септември, веќе не е нејзин претставник в ...
ИГОР ЈАНУШЕВ НЕ Е ВЕЌЕ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ, МИЦКОСКИ ВЕЛИ СЕ ПОВЛЕКОЛ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ

ИГОР ЈАНУШЕВ НЕ Е ВЕЌЕ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ, МИЦКОСКИ ВЕЛИ СЕ ПОВЛЕКОЛ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ

Игор Јанушев не е веќе генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски по денешната седница на Централниот комитет на партиј ...
ЛЕПЧЕ ЗА СИТЕ

ЛЕПЧЕ ЗА СИТЕ

1 Ако три месеци главна вест е дека не може да се најде кој гради дивоградба кај „Мавровка“ во строгиот центар на Скопје, уште од мај кога некој го ис ...
ПЕШАДИЈА И КОЊАНИЦА

ПЕШАДИЈА И КОЊАНИЦА

1 Многу ме интересира како им текна на Христијан Мицкоски и новите пратеници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ да тргнат на Водно среде август, на плус 30 ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ