Таг: импичмент

1 2 10 / 16 НАПИСИ
СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше ослободен од Сенатот за обвинението дека го поттикнал упадот во Конгресот на 6 јануари. За осуда ...
ТРАМП ЈА ОТФРЛИ ОДГОВОРНОСТА ЗА УПАДОТ ВО КОНГРЕСОТ И КАЖА ДЕКА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА СОЗДАДЕ ГНЕВ ВО ЗЕМЈАТА

ТРАМП ЈА ОТФРЛИ ОДГОВОРНОСТА ЗА УПАДОТ ВО КОНГРЕСОТ И КАЖА ДЕКА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА СОЗДАДЕ ГНЕВ ВО ЗЕМЈАТА

Доналд Трамп ја отфрли одговорноста за неодамнешните настани во Вашингтон и кажа дека неговиот говор кој претходеше на упадот во Конгресот бил целосно ...
ГАЗИЊА ЗА СТОЛЧИЊА

ГАЗИЊА ЗА СТОЛЧИЊА

1 Вонредна консултативна средба на министерот Венко Филипче со Комисијата за заразни болести по регистрираните рекордни 225 позитивни на коронавирус. ...
ТРАМП Е ОТПОВИКАН ВРЗ ОСНОВА НА ИЗМИСЛЕНИ ОБВИНУВАЊА, КАЖА ПУТИН НА ГОДИШНАТА СРЕДБА СО НОВИНАРИТЕ

ТРАМП Е ОТПОВИКАН ВРЗ ОСНОВА НА ИЗМИСЛЕНИ ОБВИНУВАЊА, КАЖА ПУТИН НА ГОДИШНАТА СРЕДБА СО НОВИНАРИТЕ

Владимир Путин го поддржа Доналд Трамп и кажа дека тој ќе биде ослободен од Сенатот бидејќи неговото отповикување во Претставничкиот дом ноќеска се ба ...
ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ГО ОТПОВИКА ДОНАЛД ТРАМП ПО ИСТОРИСКО ГЛАСАЊЕ

ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ГО ОТПОВИКА ДОНАЛД ТРАМП ПО ИСТОРИСКО ГЛАСАЊЕ

Доналд Трамп стана само трет претседател во историјата на САД кој бил отповикан во Претставничкиот дом и сега случајот се префрла во Сенатот, каде што ...
ТРАМП ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА НЕГОВОТО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО ГРАЃАНСКА ВОЈНА

ТРАМП ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА НЕГОВОТО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО ГРАЃАНСКА ВОЈНА

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди дека ако биде отповикан тоа ќе предизвика поделба како во Граѓанската војна во серија твитови ноќеск ...
АКО МИ НАПРАВАТ ИМПИЧМЕНТ, ЌЕ СЕ УРНЕ ЕКОНОМИЈАТА, ВЕЛИ ТРАМП

АКО МИ НАПРАВАТ ИМПИЧМЕНТ, ЌЕ СЕ УРНЕ ЕКОНОМИЈАТА, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп предупреди дека американската економија ќе претрпи големи штети доколку против него се покрене постапката за импичмент. „Ако ми направат ...
ВЕДНАШ ПОЧНИ ЈА ПОСТАПКАТА ЗА ИМПИЧМЕНТ, МУ ОДГОВОРИ ИВАНОВ НА ЗАЕВ

ВЕДНАШ ПОЧНИ ЈА ПОСТАПКАТА ЗА ИМПИЧМЕНТ, МУ ОДГОВОРИ ИВАНОВ НА ЗАЕВ

Претседателот Ѓорге Иванов го повика премиерот Зоран Заев веднаш да покрене постапка за негов импичмент како реакција на изјавата на Заев во емисијата ...
СОБРАНИЕТО ДЕНЕСКА ЌЕ ГЛАСА ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

СОБРАНИЕТО ДЕНЕСКА ЌЕ ГЛАСА ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

За денеска во 11 часот е закажана собраниска пленарна седница на која ќе се гласа ратификација на договорот со Грција. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не ...
ЗАЕВ НАЈАВИ ИМПИЧМЕНТ ЗА ИВАНОВ АКО РЕФЕРЕНДУМОТ БИДЕ ПОЗИТИВЕН, А НЕ ГО ПОТПИШЕ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО СО ГРЦИЈА

ЗАЕВ НАЈАВИ ИМПИЧМЕНТ ЗА ИВАНОВ АКО РЕФЕРЕНДУМОТ БИДЕ ПОЗИТИВЕН, А НЕ ГО ПОТПИШЕ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО СО ГРЦИЈА

Премиерот Зоран Заев најави дека парламентарното мнозинство ќе побара импичмент на претседателот Ѓорге Иванов доколку тој не го потпише договорот за и ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ