Таг: инаугурација

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ДЕМОКРАТИЈАТА ПРЕОВЛАДА, ОВА Е ДЕН ЗА НАДЕЖ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ОТКАКО ПОЛОЖИ ЗАКЛЕТВА КАКО 46. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

ДЕМОКРАТИЈАТА ПРЕОВЛАДА, ОВА Е ДЕН ЗА НАДЕЖ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ОТКАКО ПОЛОЖИ ЗАКЛЕТВА КАКО 46. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Џо Бајден положи заклетва пред претседателот на Врховниот суд Џон Робертс и со тоа стана 46. претседател на САД, а со своите 78 години, и најстар досе ...
ЛЕДИ ГАГА СО ЗЛАТЕН МИКРОФОН ЈА ОТПЕА ХИМНАТА НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН

ЛЕДИ ГАГА СО ЗЛАТЕН МИКРОФОН ЈА ОТПЕА ХИМНАТА НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН

Леди Гага со златен микрофон во рацете ја изведе американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден во Вашингтон, следејќи ги стапките на Бијонсе и оп ...
ВЕДНАШ ПО ИНАУГУРАЦИЈАТА, БАЈДЕН ЌЕ ПОТПИШЕ НИЗА ИЗВРШНИ ОДЛУКИ СО КОИ ЌЕ СЕ ПОНИШТАТ ПОЛИТИКИ НА ТРАМП

ВЕДНАШ ПО ИНАУГУРАЦИЈАТА, БАЈДЕН ЌЕ ПОТПИШЕ НИЗА ИЗВРШНИ ОДЛУКИ СО КОИ ЌЕ СЕ ПОНИШТАТ ПОЛИТИКИ НА ТРАМП

Џо Бајден ќе потпише 15 извршни одлуки веднаш откако денеска ќе положи заклетва за нов претседател на САД, кажаа негови соработници. Добар дел од нив ...
ЦЕНТАРОТ НА ВАШИНГТОН ПРЕТВОРЕН ВО ВООРУЖЕНА ТВРДИНА ЗА ДЕНЕШНАТА ИНАУГУРАЦИЈА НА БАЈДЕН

ЦЕНТАРОТ НА ВАШИНГТОН ПРЕТВОРЕН ВО ВООРУЖЕНА ТВРДИНА ЗА ДЕНЕШНАТА ИНАУГУРАЦИЈА НА БАЈДЕН

Централен Вашингтон е претворен во вооружена тврдина, оградена со бодликава жица и чувана од 25.000 припадници на Националната гарда за денешната цере ...
НАЈМНОГУ СУМ ГОРД ШТО СУМ ПРВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДЕЦЕНИИ КОЈ НЕ ПОЧНАЛ НОВА ВОЈНА, КАЖА ТРАМП ВО ПРОШТАЛНИОТ ГОВОР

НАЈМНОГУ СУМ ГОРД ШТО СУМ ПРВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДЕЦЕНИИ КОЈ НЕ ПОЧНАЛ НОВА ВОЈНА, КАЖА ТРАМП ВО ПРОШТАЛНИОТ ГОВОР

Доналд Трамп кажа дека го направил она за што дошол на функцијата и многу повеќе во својот проштален говор што го објави Белата куќа. Неговиот турбуле ...
ТРАМП ЌЕ ИМА УТРИНСКО ИСПРАЌАЊЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ВО ВОЕНА БАЗА ВО МЕРИЛЕНД, А ЗА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН ЌЕ БИДЕ ВО ФЛОРИДА

ТРАМП ЌЕ ИМА УТРИНСКО ИСПРАЌАЊЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ВО ВОЕНА БАЗА ВО МЕРИЛЕНД, А ЗА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН ЌЕ БИДЕ ВО ФЛОРИДА

Доналд Трамп ќе биде повеќе од 1.500 километри далеку од церемонијата на која Џо Бајден ќе биде инаугуриран во нов претседател на САД, откако претходн ...
ФБИ ГИ ПРОВЕРУВА СИТЕ 25.000 ЧЛЕНОВИ НА НАЦИОНАЛНАТА ГАРДА ШТО ЌЕ ЈА ОБЕЗБЕДУВААТ ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН ПОРАДИ СТРАВ ОД МОЖЕН ВНАТРЕШЕН НАПАД

ФБИ ГИ ПРОВЕРУВА СИТЕ 25.000 ЧЛЕНОВИ НА НАЦИОНАЛНАТА ГАРДА ШТО ЌЕ ЈА ОБЕЗБЕДУВААТ ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН ПОРАДИ СТРАВ ОД МОЖЕН ВНАТРЕШЕН НАПАД

ФБИ ги проверува сите 25.000 припадници на Националната гарда кои пристигнуваат во Вашингтон за инаугурацијата на Џо Бајден, откако официјални лица од ...
ТРЕВОГА ЗА ВООРУЖЕНИ ПРОТЕСТИ ПРЕД ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН ВО СИТЕ 50 ДРЖАВИ НА САД

ТРЕВОГА ЗА ВООРУЖЕНИ ПРОТЕСТИ ПРЕД ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН ВО СИТЕ 50 ДРЖАВИ НА САД

Сите 50 американски држави и Областа Колумбија (ДЦ) се во состојба на готовност за можни насилни протести викендов, пред инаугурацијата на новоизбрани ...
ТРАМП НЕМА ДА ОДИ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН, ПРЕКИНУВАЈЌИ ТРАДИЦИЈА ОД 150 ГОДИНИ

ТРАМП НЕМА ДА ОДИ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН, ПРЕКИНУВАЈЌИ ТРАДИЦИЈА ОД 150 ГОДИНИ

Доналд Трамп изјави дека нема да присуствува на инаугурацијата на Џо Бајден на 20 јануари, прекинувајќи традиција долга повеќе од 150 години. Актуелни ...
ЗАЕВ ПРВПАТ НА ГОСТИ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, НЕ ДАДОА ИЗЈАВИ

ЗАЕВ ПРВПАТ НА ГОСТИ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, НЕ ДАДОА ИЗЈАВИ

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев попладнево ја имаа првата средба во претседателската вила на Водно, откако петтиот претседател ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ